Wrocław: CBA zatrzymało Józefa Piniora

pinior 1.jpg

Jak podaje gazeta Wrocławska Józef Pinior dzisiaj rano został zatrzymany przez CBA w swoim domu. Na obecnym etapie postępowania służby nie podały co spowodowało zatrzymanie.  Nieoficjalne źródła podają że zatrzymanie może mieć związek z korupcją. 

Według informatorów TVP Info zgromadzony materiał dowodowy nie pozostawia wątpliwości, że Józef P. – były europarlamentarzysta Socjaldemokracji Polskiej, a następnie senator PO i zwolennik KOD – został zatrzymany nie bez podstaw.

Oprócz Józefa P. i jego asystenta w związku z zarzutami korupcyjnymi zatrzymano 7 innych osób.

P. w okresie, gdy miało dojść do przestępstwa, miał problemy finansowe. W lipcu 2016 r. pisaliśmy:

 

Jeden z głównych autorytetów wrocławskiego Komitetu Obrony Demokracji – związany z Platformą Obywatelską Józef P[…]  – nie dotrzymał umowy z zeszłego roku i nie oddał jednej z mieszkanek Wrocławia 5 tys. euro. 

A także:

 

Sprawą zajął się sąd, który – jak czytamy – „postanowił nadać klauzulę wykonalności aktowi notarialnemu na rzecz wierzyciela przeciwko dłużnikowi Józefowi P[…], co do obowiązku zapłaty kwoty 5 tys. euro wraz z ustawowymi odsetkami”.
 

W 2013 r. Józef P. wraz z innym dawnym opozycjonistą Andrzejem Celińskim wziął udział w fecie w hotelu Hyatt zorganizowanej z okazji 90-tych urodzin Wojciecha Jaruzelskiego.

 

Czytaj: Pinior nie chce oddać 5 tys. euro? Ale broni demokracji z KOD

źródło: niezalezna.pl/ TVP info/ gazeta wrocławska

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ