Działacze „Partii Zieloni” protestują przeciw likwidacji „Grochowianki”

partia zieloni.png

List poparcia wobec planów likwidacji obiektu przy ul. Grochowej 17, 19-23

Nie pozwólmy na likwidację „Grochowianki”

Wrocławskie koło Partii Zieloni z zaniepokojeniem przygląda się planom likwidacji jadłodajni „Grochowianki” przy ul. Grochowej 17 poprzez sprzedaż działki przez Gminę Wrocław. Na terenie, oprócz wspomnianej jadłodajni, znajduje się też gabinet weterynaryjny, złotnik, fryzjer i firma zakładająca systemy alarmowe.

Jadłodajnia „Grochowianka” jest prowadzona przez Panią Władysławę Kwiatkowską od 1992 roku, a sama jadłodajnia istnieje w tym samym miejscu nieprzerwanie od 1978 roku. Tego typu miejsca powinny być dla społecznej polityki Wrocławia kluczowym elementem wobec mieszkańców i mieszkanek osiedli. Wobec tego wyrażamy szczere ubolewanie wobec planów likwidacji jadłodajni i zapowiadamy, że będziemy sprzeciwiać się ewentualnym planom likwidacji innych tego typu miejsc.

Apelujemy, by Urząd Wrocławia docenił rolę małych przedsiębiorstw i odstąpił od planów likwidacji, a zarazem rozpoczął wprowadzać działania mające wspierać i chronić miejsca, które od wielu lat z powodzeniem służą lokalnej społeczności. Z doświadczenia bowiem wiemy, że w „Grochowiance” można zjeść tanie i zdrowe posiłki.

Niezrozumiałe jest też dla nas, że Pani Władysława Kwiatkowska od wielu lat próbuje wykupić lokal, spotykając się z decyzją odmowną, co udowadnia, że sprzedaż działki jest przejawem braku odpowiedzialności wobec małych przedsiębiorców lokalnych oraz jawnym działaniem na ich szkodę.

Pragniemy przyłączyć się do głosu mieszkanek i mieszkańców, którzy bronią likwidacji obiektu oraz wyrazić poparcie dla ich petycji.

Partia Zieloni – koło wrocławskie

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj