Prokuratura w obawie o matactwa wnioskuje o areszt ws. byłego senatora PO Józefa P.

prokuratura nowa.jpg

Agenci CBA z Wrocławia zatrzymali jedenaście osób, w tym byłego senatora PO Józefa P. oraz Jarosława W. – asystenta senatora. Sprawa ma związek z korupcją. Prokuratura Krajowa podała dziś, że zdecydowano o tymczasowym aresztowaniu byłego senatora, jego asystenta i jeszcze jednej osoby. Prokuratura obawia się matactwa procesowego.
 
40 tysięcy złotych przyjął w ubiegłym roku były senator PO Józef P. Polityk miał też dostać dodatkowo 6 tysięcy złotych. Józef P. usłyszał dwa zarzuty korupcyjne. Zatrzymanemu razem z nim jego asystentowi Jarosławowi W. postawiono siedem zarzutów. Zatrzymanym grozi do 8 lat więzienia.
 
Dziś prokuratura podjęła decyzje w sprawie byłego senatora Platformy Obywatelskiej – Józefa P. Skierowane zostały wnioski o tymczasowe aresztowanie.
 

 

Uzasadnieniem wniosków jeżeli chodzi o przesłanki szczególne wobec całej trójki, była obawa matactwa procesowego. Obawa ta związana jest z koniecznością przeprowadzenia czynności procesowych o charakterze osobowym, a także gromadzenia dokumentów i ich analiz oraz badań. Wniosek został skierowany do Sądu Rejonowego Poznań Nowe Miasto, rozpoznanie wniosku zostanie przeprowadzone o godzinie 13. Dziękuję

 
– podał prokurator Piotr Baczyński.
 
Co ciekawe ponad rok temu były senator PO Józef P. prosił prezydenta Bronisława Komorowskiego o ułaskawienie gangstera i oszusta Janusza S. ps. Sołtys. Tłumaczył, że… w stanie wojennym S. pomagał opozycji. 

źródło: niezalezna.pl
 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ