Ziemkiewicz o antypaństwowych działaniach KOD

rziemek.jpg

– Cała niewspółmierność tego, co wyrabia obóz anty-PiS-owski, KOD-omici, którzy chodzą ze znaczkami „Józef Pinior – pierwszy więzień polityczny”, ja już nie chcę mówić, że to jest żenujące, bo to jest oczywiste, ale mam wrażenie, że dzieje się coś niebezpiecznego, czego ludzie nie zauważają, że – wiem, że jest to zdarte określenie przez propagandę PRL-owską i III RP, ale jest ono naprawdę stosowne – to jest opozycja antypaństwowa. To nie jest opozycja przeciwko rządowi PiS-u, tylko odrzucająca całe państwo, bo „to jest państwo PiS-u” – mówił w „Chłodnym Okiem” Rafał Ziemkiewicz.

Bieżące wydarzenia komentował w programie „Chłodnym Okiem” Rafał Ziemkiewicz. 

Poznański sąd, na siedmiogodzinnym posiedzeniu, zadecydował, że Józef Pinior nie trafi do aresztu, o co wnioskowała prokuratura, która podejrzewa go o przyjęcie łapówki „w zamian za załatwienie w instytucjach państwowych i samorządowych korzystnego rozstrzygnięcia spraw biznesmena inwestującego na Dolnym Śląsku”.

– Komentować tego nie jestem w stanie, bo nie znam materiału dowodowego. Nie komentuję czegoś, o czym nie wiem, inni jakoś nie mają zahamowań, nie wiedząc o co właściwie chodzi. Nie będę komentował postanowienia sądu, które oznacza, że nie ma powodu, że nie ma potrzeby trzymać w areszcie podejrzanych, ponieważ nie mogą oni wpłynąć negatywnie na postępowanie. Taka jest logika wniosku o areszt tymczasowy i odrzucenie wniosku – wytłumaczył publicysta.

– To nie oznacza, że Józef Pinior został oczyszczony z zarzutów, bo już zdaje się, że tak zostało to przedstawione, jako „kolejna klęska PiS-u”. „PiS próbował prześladować, nie udało mu się”. Nie. Bywa tak, że sąd orzeka, że nie trzyma kogoś w areszcie, bo materiał dowodowy przeciwko niemu jest tak miażdżący, że nie da się tam nic mataczyć. Areszt śledczy nie jest zadatkiem na odsiadkę. Przepraszam, że tłumaczę rzeczy oczywiste, ale mamy do czynienia z wylewem takiej demagogii i takiego kretynizmu, że kiedy Józef Pinior wychodził z tego sądu, pokazując Viktorię i tłumacząc, że „jaka to walka toczy się w Polsce o prawdę, o rządy prawa”. I tak słucham, z całym szacunkiem, ale myślę: facet, czy ci się nie popierdzieliło przypadkiem? Facet, ty jesteś oskarżony o łapówkę, daj Boże niesłusznie, życzę serdecznie oczyszczenia z zarzutów, ale co to ma wspólnego z opowieściami, że przypomina mu się, ze tak było 35 lat temu? Ta, akurat. 35 lat temu tak było, że go aresztowali, uprzejmie zawieźli do sądu, a sędzia się postawił i powiedział, ze nie widzi powodu do aresztu – mówił Ziemkiewicz.

– Cała niewspółmierność tego, co wyrabia obóz anty-PiS-owski, KOD-omici, którzy chodzą ze znaczkami „Józef Pinior – pierwszy więzień polityczny”, ja już nie chcę mówić, że to jest żenujące, bo to jest oczywiste, ale mam wrażenie, że dzieje się coś niebezpiecznego, czego ludzie nie zauważają, że – wiem, że jest to zdarte określenie przez propagandę PRL-owską i III RP, ale jest ono naprawdę stosowne – to jest opozycja antypaństwowa. To nie jest opozycja przeciwko rządowi PiS-u, tylko odrzucająca całe państwo, bo „to jest państwo PiS-u” – stwierdził publicysta.

fot. youtube.com

źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ