Gdzie trafiły pieniądze wyprowadzone z Amber Gold?

amber gold.jpg

Łódzka Prokuratura Regionalna ma ustalić co stało się z pieniędzmi wyprowadzonymi z Amber Gold. Śledczy posiadają dowody na to, że 6 milionów dolarów i ponad 43 miliony złotych trafiło do OLT Express – przekazuje TVN 24.

– Prowadzone postępowanie podjęte z Prokuratury Okręgowej w Łodzi dotyczy kwestii związanych z ewentualnym współsprawstwem, czyli poszukiwaniem osób, które miały związek z funkcjonowaniem firmy Amber Gold – innych niż kierujące spółką małżeństwo P. – co do których można mieć podejrzenie, że uczestniczyły w oszukańczym procederze – wyjaśnił rzecznik łódzkiej Prokuratury Regionalnej Krzysztof Bukowiecki, informuje portal TVN24.pl.

Rozpoczęto też postępowanie, które ma zając się finansowaniem OLT Express i przepływów pieniędzy między tymi firmami. Wedle dotychczasowych ustaleń mimo że OLT Express otrzymywało pieniądze z Amber Gold nie realizowało własnych zobowiązań, w tym rat leasingowych. Przypominamy, że OLT w lipcu 2012 r. zawiesiło działalność, powodem były właśnie problemy finansowe.

źródło: Telewizja Republika 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ