Konferencja Generacja – Przesył – Wykorzystanie 2016 za nami

pawel.jpg

W dniach 2-4 grudnia w Szklarskiej Porębie w Ośrodku Konferencyjno-Szkoleniowym „Radość” odbyła się III Konferencja Naukowa Studentów i Doktorantów Generacja – Przesył – Wykorzystanie GPW 2016.

Pierwszego dnia Konferencji uczestnicy odbyli dwa szkolenia. Najpierw odbyły się zajęcia z zakresu obsługi miernika parametrów instalacji elektrycznych MPI 530, które poprowadził Eligiusz Skrzynecki z firmy SONEL. Następnie szkolenie z zakresu komunikacji i prezentacji przeprowadziła Elżbieta Osowicz, dziennikarka Radia Wrocław. W jego trakcie uczestnicy Konferencji zdobyli wiedzę i umiejętności, które mogli wykorzystać w trakcie swoich wystąpień.

W sobotę 3 grudnia 23 uczestników Konferencji GPW zaprezentowało wyniki swoich prac i badań. Uczestnicy reprezentowali następujące uczelnie: Politechnika Wrocławska (16 osób), Politechnika Śląska (3 osoby), Politechnika Poznańska (1 osoba), Uczelnia Jana Wyżykowskiego (1 osoba), Narodowy Uniwersytet Górniczy w Dniepropietrowsku (1 osoba), Uniwersytet Wrocławski (1 osoba).

Po wszystkich wystąpieniach uczestników Komitet Naukowy Konferencji postanowił nagrodzić za swoje prezentacje następujących uczestników:

– Michał Jasiński (Politechnika Wrocławska),

– Przemysław Belka (Politechnika Wrocławska),

– Grzegorz Pietrzak oraz Kamila Kuchciak (Politechnika Wrocławska),

– Tetiana Liabahova (Narodowy Uniwersytet Górniczy w Dniepropietrowsku),

– Tomasz Bednarczyk (Politechnika Śląska w Gliwicach),

– Piotr Gajewski (Politechnika Wrocławska).

Ostatni dzień Konferencji poświęcony był zwiedzaniu Zamku Czocha, znajdującego się nieopodal miejscowości Leśna.

Warto wspomnieć, że wszystkie prace uczestników Konferencji zostaną udostępnione w Dolnośląskiej Bibliotece Cyfrowej w formie książki cyfrowej.

Gośćmi honorowymi Konferencji GPW 2016 byli Prorektor ds. Studenckich Politechniki Wrocławskiej dr inż. Jacek Lamperski oraz Dziekani Wydziału Elektrycznego prof. Waldemar Rebizant i dr hab. inż. Leszek Pawlaczyk.

– Genezą Konferencji GPW był brak profilowej konferencji naukowej dla studentów i doktorantów z dziedziny elektroenergetycznej. Popularne konferencje interdyscyplinarne moim zdaniem nie są optymalnym rozwiązaniem, ponieważ łączenie ze sobą tak różnych dziedzin jak architektura, chemia, elektryka tworzy intelektualny bigos, ciężkostrawny przez umysły profilowane w różnych kierunkach. Dzięki zaangażowaniu de facto kilku osób oraz współpracy Wydziału Elektrycznego Politechniki Wrocławskiej z Wrocławskim Oddziałem Stowarzyszenia Elektryków Polskich w grudniu 2014 roku odbyła się I-sza edycja Konferencji GPW, która przyciągnęła 14 uczestników. W 2015 roku liczba osób biorących udział w GPW wzrosła do 20. Cieszy to, że w tym roku w stosunku do poprzedniej edycji liczba uczestników Konferencji znowu wzrosła oraz to, że jakość artykułów i prezentacji poprawiła się. W następnym roku chcemy pozyskać więcej uczestników z zagranicznych ośrodków i zrobić przynajmniej jedną sesję w języku angielskim. Mamy także nadzieje na pozyskanie większej liczby sponsorów w celu zwiększenia liczby i atrakcyjności nagród dla najlepszych prelegentów – mówi dr inż. Maciej Gwoździewicz, jeden z inicjatorów i współorganizatorów serii Konferencji Generacja – Przesył – Wykorzystanie GPW.

źródło: dolny-slask24h.pl

foto: Paweł Salesa

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ