Kornel Morawiecki: Chciwe media-

Kornel Morwiecki kisiel.jpg

Piramida finansowa Amber Gold wyłudziła od kilkunastu tysięcy klientów ok 900 mln zł. Większość nie do odzyskania.  „Na Wybrzeżu istniał patologiczny układ powiązań między światem biznesu, polityki, aparatem ścigania oraz sądownictwem”

Tymi powiązaniami zajmuje się prokuratura i Sejmowa Komisja Śledcza. Przesłuchania relacjonują media. A kto namawiał poszkodowanych do inwestycji w złoty interes?
Kto pisał: „Złoto ponownie na trendzie wzrostowym. Lokaty AG coraz bardziej atrakcyjne”? Te same media.
Na reklamy własne i zależnych linii lotniczych spółka OLT Expres w ostatnim półroczu swej działalności, w roku 2012, wydała ok 60 mln.

Zachęty mamiące łatwym zyskiem ukazywały się niemal we wszystkich centralnych i regionalnych dziennikach, w opiniotwórczych tygodnikach, w radio, telewizji i internecie. Bodajże jedyną gazetą, która odmówiła promocji AG był „Puls Biznesu”. Inni wyznawali zasadę: „pecunia non olet” (pieniądz nie śmierdzi).
Dziś wszystkie środki przekazu pytają, jak możliwy był taki przekręt? Czy naprawdę nie dostrzegają belki we własnym oku? Czy nie poczuwają się do winy za krzywdy spowodowane sugestywną dezinformacją?
Interesownych polityków, skorumpowanych sędziów i prokuratorów, pazernych urzędników wspierały chciwe i amoralne media.

W kapitalizmie pieniądz podporządkowuje sobie opinię publiczną i uzależnia od siebie demokratycznie wyłaniane władze. Dziennikarze zamiast stać na straży uczciwości i wolności niejednokrotnie przyczyniają się do oszustwa i społecznego zniewolenia.

Czy afera AG pomoże nam zauważyć ten fundamentalny ustrojowy problem?

autor: Kornel Morawiecki

źródło: gazeta Obywatelska

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ