Prezydent: Węgiel jest podstawowym surowcem energetycznym

andrzej_duda_spot_pis_youtube.jpg

W poniedziałek prezydent Andrzej Duda spotkał się z górnikami z kopalni Bogdanka. Podziękował im za trud, odwagę i poświęcenie w czasie codziennej pracy. 

Wizyta Prezydenta RP odbyła się w dzień po święcie górników a więc po Barbórce. Andrzej Duda przypomniał, że kopalnia Bogdanka jest najnowocześniejszą kopalnią węgla kamiennego w Polsce, stosunkowo młodą, która już wpisała się w tradycję Lubelszczyzny.

Jako Głowa Państwa przekazał wyrazy szacunku dla górników, którzy w trudnych warunkach wykonują pracę, pokazując przy tym dużą odwagę. Zaznaczył, że górnicy wydobywają największe bogactwo energetyczne, jakie znajdują się w Polsce. 

Andrzej Duda zapewnił, że nie ma wątpliwości, że węgiel jest w Polsce podstawowym surowcem energetycznym.

 

Nie zastąpi go żadna energia wiatrowa, żadna inna energia, bo to się Polsce nie opłaca. To może być dodatek do naszej energetyki opartej na węglu, ale węgiel jest naszą podstawą, bo go mamy i jest nasz. Stanowi nasze zabezpieczenie energetyczne tak, jak to zabezpieczenie stanowi wasza praca. Chciałem wam powiedzieć, że nigdy nie zgodzę się na to, żeby Polsce ten węgiel odebrano poprzez zapisy aktów prawnych unijnych czy innych. Do końca będziemy walczyli o nasze interesy. Polski węgiel jest strategicznym interesem RP

– powiedział Prezydent RP.

fot. youtube.com

źródło: niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ