Akcja Miasto: Władze Wrocławia wolą inwestować w korki? Magistrat rezygnuje z tramwaju na Swojczyce?

tranawaje wroclaw.jpg

Kampania wyborcza skończyła się dwa lata temu, kolejna być może nam nie grozi. Grozi nam za to niezły korek. Publiczne wypowiedzi i zapewnienia prezydenta Dutkiewicza o priorytetowych inwestycjach w komunikacji zbiorowej nie zostały zrealizowane. 

Działacze miejscy z „Akcja Miasto” alarmują  w sprawie tramwaju na Swojczyce.

Wrocław miał się doczekać kilku nowych połączeń linii tramwajowych. Tyle, że to było przy okazji spotkań wyborczych. Wielokrotnie mieszkańcy odległych od centrum osiedli słyszeli deklaracje Pana Prezydenta i zapewnienia o zrozumieniu potrzeb i uwzględnieniu budowy sieci tramwajowej do osiedli takich jak Jagodno, Psie Pole i Swojczyce.

Mieszkańcy Alei Słowackiego również mieli nadzieję, tak samo jak mieszkańcy ulic Przyjaźni, Buforowej, Racławickiej i Krzywoustego. Niestety, nic z zapowiadanych inwestycji nie wyjdzie, bo nie ma ich po prostu zaplanowanych. Mało tego, będziemy sponsorami, czy tego chcemy czy nie budowy torowiska, które miał wybudować inwestor kompleksu handlowo-biurowego przy ul. Suchej.

Prezydent 19 września 2016 roku z dumą ogłosił powstanie WPT, czyli Wrocławskiego Programu Tramwajowego. Mówił o celach, pilnych i pilniejszych inwestycjach. Czy będzie  on zrealizowany ? 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ