Usiłował dokonać rozboju i zabrać Świętego Mikołaja

polic.jpg

Aresztem zakończyła się próba rozboju z użyciem noża, jakiej dopuścił się mieszkaniec Głogowa. Mężczyzna zaatakował swojego sąsiada i chciał mu odebrać maskotkę Świętego Mikołaja. Pokrzywdzony został zraniony w rękę, ale Mikołaja nie oddał. Policjanci zatrzymali podejrzanego i teraz za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia odpowie przed sądem. Grozić mu może kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. 

Do zdarzenia doszło na terenie powiatu głogowskiego. Nietrzeźwy 46-latek na klatce schodowej zauważył swojego sąsiada, który niósł maskotkę Świętego Mikołaja. Zachowując się agresywnie zażądał od niego natychmiastowego wydania maskotki. Kiedy mężczyzna stanowczo odmówił zdenerwował się i wyciągnął z kieszeni nóż. Żądając wydania Mikołaja zaatakował i zranił powierzchownie sąsiada w rękę.  
Maskotki ostatecznie nie zdołał zabrać, a po zdarzeniu uciekł.  

Został zatrzymany chwilę później przez policyjny patrol. Mężczyzna był nietrzeźwy i bardzo agresywny – trafił prosto do aresztu.  

Na wniosek policji i prokuratura, sąd zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Za swój czyn odpowie teraz przed sądem, a w świetle obowiązujących przepisów grozić mu może kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.  

źródło: Źródło: KPP w Głogowie

 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ