Policjanci zatrzymali starszego mężczyznę, który kradł kwiaty z grobów

Policja - napis.jpg

Wałbrzyscy policjanci zatrzymali starszego mężczyznę, podejrzanego o kradzieże kwiatów z nagrobków w jednym z cmentarzy na terenie miasta. Sprawca wpadł w ręce funkcjonariuszy dzięki czujności pracowników nekropoli, którzy widzieli całe zdarzenie. Mężczyzna usłyszał już zarzuty w tej sprawie i przyznał się do przestępstwa. Zgodnie z kodeksem karnym osoba, która okrada grób lub miejsce spoczynku zmarłego podlega karze pozbawienia wolności nawet do 8 lat. 

Do dyżurnego wałbrzyskiej komendy zadzwonił czujny pracownik jednego z cmentarzy znajdującego się na terenie miasta. Poinformował, że starszy mężczyzna kradnie kwiaty z grobów. Na miejsce skierowani zostali policjanci Wydziału Prewencji, którzy natychmiast zatrzymali podejrzanego. Okazał się nim 65-letni mieszkaniec Wałbrzycha.

Mężczyzna po przewiezieniu do jednostki usłyszał zarzuty okradania grobów, do których się przyznał. Funkcjonariusze ustalili, że podejrzany był już wcześniej karany za tego typu przestępstwa. 
Zgodnie z kodeksem karnym osoba, która okrada grób lub miejsce spoczynku zmarłego podlega karze pozbawienia wolności nawet do 8 lat. 

Pamiętajmy, że jeśli jesteśmy świadkami tego typu sytuacji, to nie wahajmy się zawiadomić Policji. Sprawcy grozi za ten czyn surowa kara pozbawienia wolności, która powinna zniechęcać do podejmowania tego typu działań. 

Źródło: KMP w Wałbrzychu

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ