Politico: Jarosław Kaczyński znalazł się na szczycie listy 28 najbardziej wpływowych ludzi w Europie

maxresdefault.jpg

Jarosław Kaczyński znalazł się na szczycie listy 28 najbardziej wpływowych ludzi w Europie opublikowanej przez portal Politico. Prezes Prawa i Sprawiedliwości wyprzedza w rankingu Recepa Erdogana, Federikę Mogherini oraz Georgesa Sorosa.

Portal Politico.eu opublikował listę 28 osób, które „kształtują, wstrząsają i mieszają’ Europą. Na 4. miejscu rankingu znalazł się Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości. Przez redakcję portalu został określony jako „kierowca z tylnego siedzenia”.

„Formalnie, Kaczyński jest jednym z 460 posłów polskiego parlamentu. W rzeczywistości, były premier i obecny szef partii rządzącej Prawo i Sprawiedliwość, jest najpotężniejszym człowiekiem w Polsce” – pisze o Kaczyńskim Politico.eu. „Razem ze swoim sojusznikiem w Budapeszcie, Viktorem Orbanem, 67-letni Kaczyński przewodzi wschodniej flance antyestablishmentowych brygad, które odniosły znaczące zwycięstwa na Zachodzie, od Brexitu do Donalda Trumpa i przygotowują się do kluczowych wyborów we Francji, Niemczech oraz Holandii w przyszłym roku” – dodaje portal.

Za Kaczyński w rankingu Politico znaleźli się m.in. Recep Tayyip Erdogan, Federica Mogherini, Georges Soros. Numerem jeden jest Sadiq Khan, obecny burmistrz Londynu.

fot. youtube.com

źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ