Wspomóż remont kultowego ikarusa

ikarius.jpg

To ostatni z wrocławskich ikarusów liniowych, który woził pasażerów MPK Wrocław. Pracowały na trasach 33 lata i właśnie ten konkretny wóz ze służby zszedł jako ostatni. Teraz miłośnicy z Klubu Sympatyków Transportu Miejskiego chcą go wyremontować. Zbierają fundusze.

Ikarus o numerze 5320 to ostatni z 325 sztuk jeżdżących w historii MPK Wrocław. Żaden inny nie dotrwał naszych czasów. Na liczniku kilometraż zbliża się do miliona. Pojazdy tej marki eksploatowano we Wrocławiu od roku 1981 do roku 2014, czyli 33 lata. Zastąpiły je nowe solarisy i MAN podwykonawcy MPK firmy Michalczewski.

Mocno nadszarpnięty zębem czasu ikarus trafił w ręce pasjonatów z Klubu Sympatyków Transportu Miejskiego. Niestety autobus nie jeździ i jest w złym stanie. W tej chwili jedną z najważniejszych potrzeb jest jego pospawanie. Łącznie na remont potrzebne jest 20 tysięcy złotych.
 – Może nie zbierzemy tyle ale każda złotówka się liczy. Społeczny klub ma teraz dużo innych wydatków. Remontujemy też wagon Konstal 102Na – czytamy na stronie KSTM.

Wszyscy, którzy chcieliby wspomóc akcję odnawiania ikarusa mogą przekazać środki na ten cel: 
Bank Zachodni WBK: 54 1090 2503 0000 0001 3098 7302 
Tytułem: Darowizna – Ikarus

Wszelkie szczegóły o działalności klubu można znaleźć na stronie KSTM

Wcześniej miłośnicy komunikacji wyremontowali także tramwaj Konstal 4N, tzw. Enusię, którą teraz w trakcie przejazdów turystycznych można spotkać na torach.

źródło: wroclaw.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj