Europejskie Nagrody Filmowe: Pierce Brosnan we Wrocławiu

PierceBrosnan_byGregGorman_505.JPG

Trwają przygotowywania do gali Europejskich Nagród Filmowych w sobotni wieczór (od godz. 18.15) w Narodowym Forum Muzyki. Do Wrocławiu przyjeżdżają już gwiazdy kina. Do Wrocławia przyleciał już Pierce Brosnan.

Popularny aktor Pierce Brosnan jest gościem honorowym 29. gali wręczenia Europejskich Nagród Filmowych, która odbędzie się 10 grudnia br. jako jedno ze sztandarowych wydarzeń w Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Aktor został uhonorowany nagrodą za całokształ osiagnięć oraz rozsławienie kina europejskiego na świecie.

Pierce Brosnan, znany szczególnie z brawurowych ról w filmach o Jamesie Bondzie, agencie 007, zagrał w pond 80 filmach. Europejska Akademia Filmowa doceniła jego kreacje, uznając, że „bohaterowie, w których wciela się Brosnan na ekranie, zmuszają do refleksji, wzruszają i inspirują”.

Brosnan, dziś 63-letni, został zapamiętany dzięki rolom m.in w takich obrazach, jak „Czwarty protokół”, „W 80 dni dookoła świata”, „Kosiarz umysłów”, „Pani Doubtfire”, „Marsjanie atakują!”, „Robinson Crusoe”, „Góra Dantego”, „Afera Thomasa Crowna”, „Krawiec z Panamy”, Mamma Mia!” czy „Autor widmo”.  Jako agent Jej Królewskiej Mości wystąpił czterokrotnie w filmach: „GoldenEye” (1995), „Jutro nie umiera nigdy” (1997), „Świat to za mało” (1999) i „Śmierć nadejdzie jutro” (2002).

Oprócz aktorstwa, pochodzący z Irlandii artysta, także reżyseruje i kieruje własną firmą producencką, w której wyprodukował 11 filmów.

źródło: wroclaw.pl

źródło: europeanfilmacademy.org/fot. Greg Gorman

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ