W grobie Piotra Nurowskiego miało być ciało Mariusza Handzlika

0.jpg

Wszystko wskazuje na to, iż w grobie Piotra Nurowskiego spoczywało ciało Mariusza Handzlika, podsekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Nie oznacza to wcale, że w grobie Handzlika spoczywa ciało Piotra Nurowskiego – podał portal wpolityce.pl, powołując się na informacje z prokuratury. 

Przypomnijmy, wczoraj Prokuratura Krajowa poinformowała, iż „istnieje duże prawdopodobieństwo, że w czasie przeprowadzanych w ostatnich dniach ekshumacji ofiar katastrofy w Smoleńsku w grobie jednej z ekshumowanych osób znalazło się ciało innej ofiary tej katastrofy”.Chodziło o grób, w którym miał spocząć przewodniczący Polskiego Komitetu Olimpijskiego Piotr Nurowski. 
 

 

Nie dokonaliśmy ekshumacji, ponieważ otrzymaliśmy dokumenty od strony rosyjskiej, która na zlecenie polskiej prokuratury przeprowadziła sekcje zwłok. Na tamtym etapie wydawało się, że prokuratorzy rzetelnie prowadzą śledztwo. Nie było potrzeby ponownej sekcji zwłok 

– mówił nam wczoraj były prokurator generalny Andrzej Seremet. 

Pomylonych ciał w grobach ofiar katastrofy smoleńskiej ma być dużo więcej. Prokuratura postanowiła o podjęciu czynności zmierzających do sprawdzenia, kto spoczywa w grobie śp. Mariusza Handzlika – poinformował portal wpolityce.pl.

 

Często mówi się o tym, że to, co chcą zrobić prokuratorzy to „bezczeszczenie zwłok”. Proszę państwa, z bezczeszczeniem zwłok mieliśmy do czynienia w Rosji. To tam gaszono niedopałki papierosów w ciałach naszych bliskich

– mówił w listopadzie br. Piotr Walentynowicz, wnuk Anny Walentynowicz, która zginęła 10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku.

 

Mariusz Handzlik od 2006 pracował w Kancelarii Prezydenta na stanowisku dyrektora Biura Spraw Zagranicznych. 9 października 2008 został powołany na stanowisko podsekretarza stanu ds. międzynarodowych. Zginął w katastrofie polskiego Tu-154M w Smoleńsku. 26 kwietnia 2010 roku został pochowany w Kwaterze Smoleńskiej na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie.

fot. youtube.com

źródło: niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ