Co ma wspólnego Monika Wielichowska ( Posłanka PO) z pułkownikiem Mazgułą ?

nowo.jpg

Co ma wspólnego Posłanka Monika Wielichowska  z pułkownikiem Mazgułą, który w ostatnich dniach, podczas protestu byłych esbeków, zasłynął z nazwania stanu wojennego „wydarzeniem kulturalnym”?

Na profilu społecznościowym Noworudzcy Patrioci czytamy następujące wpis:

„Obydwoje państwo są członkami Stowarzyszenia Żołnierzy i Przyjaciół Wojsk Górskich „Karpatczycy”. Pułkownik był Prezesem Stowarzyszenia, a nasza hrabianka wiceprezesem. Tak razem im się dobrze współpracowało,(…)  Z tej okazji pan Mazguła po nadaniu tytułu podziękował w następujący sposób: „Dziękuję wszystkim, którzy pracują ze mną na rzecz obronności kraju i promowania patriotycznych wartości Polaków”. Musicie przyznać, że dziwnie to brzmi jeżeli mówi to człowiek, który według opinii jaką opublikowało Wojskowe Biuro Historyczne „W okresie stanu wojennego wzorowo realizował stawiane przed nim zadania. W pełni popiera ideę socjalistycznej odnowy i akceptuje konieczność wprowadzenia stanu wojennego. Postawa ideowo-polityczna nie budzi zastrzeżeń” – czytamy na profilu .

Lokalna działaczka patriotyczna Ela Cygyn podkreśla, że 

Tylko u nas w Nowej Rudzie jedyna w swojej krasie czerwoniutka Komuna do zobaczenia i doświadczenia całkowicie za darmo!Mieszkańcom Nowej Rudy i okolic przypominam, że na fotografii z płk. Mazgułą, min.Siemoniakiem i posłanką Wielichowską prezentują się m.in. Burmistrz Miasta Nowa Ruda Tomasz Kiliński, Julian Golak właściciel Wydawnictwa Ziemia Kłodzka, do niedawna popierany przez PO,a obecnie niezależny radny, Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego i były Starosta Kłodzki Krzysztof Baldy.

źródło: Noworudzcy Patrioci

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ