Gala Europejskich Nagród Filmowych nie obyła się bez krytyki PiS. Dutkiewicz Europa to nasza przyszłość, nacjonalizm to już przeszłość

wrocław z logo.jpg

Europa to nasza przyszłość, nacjonalizm to już przeszłość – podkreślił zaś Rafał Dudkiewicz, prezydent Wrocławia.

Wczoraj we Wrocławiu odbyła się Gala Europejskich Nagród Filmowych.

– Europo, weź prysznic! Europa to nasza przyszłość, nacjonalizm to już przeszłość – podkreślił prezydent Wrocławia.

– Polacy, pełni wiary w zjednoczoną Europę, nie spodziewali się, jaki zwrot postaw będzie czekał ich w kolejnych latach. Jak mało wiedzieliśmy – powiedział zaś Maciej Stuhr, nawiązując do rządów PiS.

– Chciałabym być z wami, ale mam inny, nie cierpiący zwłoki obowiązek. Muszę ratować świat. Nie wyjdę z gabinetu owalnego, dopóki nie powrócą pokój i tolerancja. Rok 2016 był rokiem pełnym niepokojów, mroczny wiatr zmian, który powiał w Ameryce spowodował, że gabinet owalny zajmuje teraz sami wiecie, kto. Wiatr ten dotarł również do naszych krajów, tak więc siedząc w najważniejszym fotelu na świecie niniejszym przypominam wszystkim filmowcom, że nasza praca stała się jeszcze ważniejsza, nasza praca, rzemiosło, sztuka, mogą zmienić świat na lepsze. W świecie postprawdy i niepewności możemy próbować głosić prawdę. Do dzieła – powiedziała zaś z telebimu Agnieszka Holland. 

Źródło: fakt.pl, telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ