Kukiz: Nie może być tak, że pisanie ustaw zleca się firmom zewnętrznym a posłowie nie potrafią ich ocenić pod żadnym kątem ani merytorycznym ani logicznym

kukiz.jpg

Na Uniwersytecie Wrocławskim odbyło się dzisiaj spotkanie Pawła Kukiza z członkami i sympatykami Klubu. Niezmiennie widać zaangażowanie polityka w ujawnianie wszelkich oszustw – niezależnie na jakim szczeblu, i gdzie wystąpiły – i próbę ich rozliczania, czy choćby nagłaśniania. Jednak napotykam na niezwykły opór, mówi Kukiz.

Nie walki polityczne pomiędzy mniejszymi i większymi partiami a rzetelna praca z ludźmi kompetentnymi uzdrowią nienormalne zwyczaje w Sejmie i Senacie. Gdyby Klub Poselski Kukiz’15 mógł – zmieniłby już dzisiaj konstytucję i wprowadził okręgi jednomandatowe. To, według lidera Klubu, są niezbędne warunki dla naprawy państwa polskiego. A reformować trzeba wszystkie dziedziny w gospodarce (…) podstawowe rzeczy do wprowadzenia na już, to uproszczenie wszelkich procedur w urzędach, to ułatwienia dla przedsiębiorców, przede wszystkim obniżenie podatków i stopy wolnej od podatku.

Trzeba przeciąć sieć układów i zależności a spolegliwych wykonawców woli jednego człowieka bądź grupy lobbystów rozliczyć (…) banksterka i partiokracja niszczy rządzących i polskie społeczeństwo a to ono jest suwerenem i do niego należy decyzja kto jest godny i może wypełniać swoje obowiązki zgodnie z wiedzą, rozumem i sumieniem (…) Nie może być tak, że pisanie ustaw zleca się firmom zewnętrznym a posłowie nie potrafią nawet ich ocenić pod żadnym kątem ani merytorycznym ani logicznym.

Ile jeszcze spotkań musi odbyć Paweł Kukiz aby przekonać Polaków do opowiedzenia się po stronie okręgów jednomandatowych? Ile argumentów wyłuszczyć aby zyskały aprobatę w sejmowych korytarzach?

k

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ