List otwarty: Manipulacja i kłamstwo o 13 Grudnia to elementy cynicznej gry politycznych bankrutów

flag-1524743_960_720.jpg

W związku z 35. rocznicą tragicznego wydarzenia, jakim było wprowadzenie w PRL stanu wojennego, jesteśmy dziś świadkami działań zmierzających do destabilizacji państwa polskiego. Wybrane media oraz występujący w nich „eksperci”, „autorytety” i sztucznie wykreowane „legendy Sierpnia” prowadzą celową i nieprawdziwą akcję propagandową przeciw legalnie wybranym władzom polskim, pod pozorem „obrony demokracji i tradycji 13 Grudnia”.

Działacze ugrupowań opozycyjnych, wspierani przez sympatyków, wywodzących się z niedawnego politycznego establishmentu, aparatu partii oraz struktur siłowych PRL-u, codziennie nawołują do niepokojów, pokazując rzekome zagrożenia dla każdego Polaka.

Nic bardziej fałszywego!

W Polsce nie dzieje się nic sprzecznego z regułami demokratycznego państwa. Wąska grupa beneficjentów III RP, dotychczasowych „władców państwa” zrozumiała po prostu, że czas korupcji, nepotyzmu i niszczenia narodowej gospodarki się kończy. Najlepiej program tych ludzi oddała jedna z jego liderek, deklarując publicznie – „Chcemy po prostu by było jak było”. Nie będzie !

Szanowni Państwo!

Ta sztucznie wykreowana wojna „polsko–polska” ma na celu obronę interesów, stanowisk i pozycji tych ludzi. Nie pozwólmy, by manipulacja, kłamstwo i zamilczanie prawdy o 13. Grudnia stało się kolejnym elementem cynicznej gry politycznych bankrutów.

Żyjemy w czasie poszukiwania polskich autorytetów, odbudowy rzeczywistej elity narodu. Przez ostatnie 27 lat prawdziwi bohaterowie tamtego tragicznego Grudnia byli odsuwani w cień, wegetowali na marginesie życia. To trzeba i należy zmienić i to się dzieje. Takie działania władz polskich wywołują furię i medialne ataki fałszywych „legend” i „autorytetów”, które na kłamstwie i zamilczaniu budowały swe kariery i dostatnie życie.

Próby zawłaszczania pamięci ofiar stanu wojennego, stawiania znaku równości między okropnościami grudnia 1981 roku a obecnym czasem, zmuszają nas do zaprotestowania. Szczególnie, że hasła takie formułują beneficjenci reżimu WRON – byli funkcjonariusze służb, milicjanci, żołnierze, przedstawiciele aparatu PZPR. Jest nam przykro, że w działaniach tych pomagają ludzie kiedyś i przez nas uznawani za legendy i liderów „Solidarności”.

Polacy w najtrudniejszych momentach dziejów swej Ojczyzny umieli się porozumieć, umieli znaleźć nić współpracy dla korzyści wspólnych. Tak było w 1918 roku, tak było w czasie bolszewickiego najazdu 1920 roku, tak samo było w czasie okupacyjnej wojennej nocy. Nie poszła na marne ofiara Żołnierzy Wyklętych, ani poświęcenie robotników w czasie antykomunistycznych zrywów 1956, 1970, 1976,1980 i 1981 roku. Dlatego nie mamy wątpliwości – Polacy i tym razem potrafią ze sobą rozmawiać, potrafią odróżnić fałszywe „autorytety” i je odrzucić, zbudować prawdziwy fundament wolnego i suwerennego państwa. Polityczne mody przeminą, a prawdziwa solidarność Polaków budowana od Sierpnia i scementowana w stanie wojenny przetrwa.

Mamy teraz czas Adwentu!

Jakże boleśnie w pamięci rodzin ofiar stanu wojennego zapaść musiał Adwent 1981 roku, kiedy tuż przed najradośniejszymi ze Świąt traciły swych bliskich. Nie zgadzamy się więc na szarganie tej polskiej rocznicy, nie zgadzamy się na upolitycznianie jej przez ludzi, którzy wtedy, w znaczącej większości, stali po innej stronie barykady, a dziś stroją się w pióra „obrońców demokracji”.

Nie pozwólmy sobie wmówić, że uczestniczący w „strajku obywatelskim” na dzierżoniowskim Rynku w dniu 13 grudnia 2016 roku, miejscu autentycznego protestu Dzierżoniowian z 31 sierpnia 1982 roku, są jego kontynuatorami. Nie są!

Szanowni Państwo!

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego narodzenia życzmy sobie wzajemnie zdrowia, wszelkiej pomyślności i Boskiej opieki na każdy dzień. Rzeczpospolita jest Ojczyzną nas wszystkich, pamiętajmy o tym, by nigdy już nie powtórzył się tragiczny Grudzień 1981 roku.

Obywatelski Ruch Patriotyczny – Ireneusz Wagnerowski

Ruch Społeczny im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego – Irena Bukalska

Klub „Gazety Polskiej” Dzierżoniów II – Janusz Maniecki

Foto: Pixabay/Arcaion

źródło: zPrawa.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ