Nowoczesna prosi o pieniądze Grupę Azoty?

petru duza rozdzielczosc.jpg

Do Zakładów Chemicznych Police SA, wchodzących w skład Grypy Azoty, przyszedł e-mail z prośbą o wsparcie finansowe. Nadawcą jest – jak podaje Polskie Radio Szczecin – partia Nowoczesna. Prawnicy ZCh uważają, że taka prośba to naruszenie prawa. Partie polityczne mogą otrzymywać pieniądzewyłącznie od osób fizycznych, a nie spółek.

List został wysłany przez agencję PR wynajętą przez partię Ryszarda Pertu. Czytamy w nim, że dzięki funduszom uzyskanym od sympatyków i działaczy mogą uczestniczyć w demonstracjach oraz prowadzić akcje piętnujące PiS.

Pismo jakie otrzymała Grupa Azoty zostało poddane analizie prawnej. Prawnicy Zakładów Chemicznych Police twierdzą, że doszło do naruszenia prawa. Partie polityczne nie mogą zwracać się do firm o przesyłanie pieniędzy na ich konto. Grzywna za ten czyn może wynosić nawet 100 tysięcy złotych. 

Radio Szczecin zwróciło się o komentarz w tej sprawie do Ryszarda Petru. Lider .Nowoczesnej powiedział, że ten e-mail nie mógł być wysłany przez jego ugrupowanie. Dodał, że to jakaś prowokacja.

 

– Nie ma możliwości wspierania partii przez firmy, w związku z tym to nie mógł być mail od nas. Maile wysyłamy tylko do osób fizycznych – tłumaczy Petru. 

Sprawy nie chciał komentować poseł .Nowoczesnej z Zachodniopomorskiego Piotr Misiło. – Złapał mnie pan w interakcji – tłumaczył dziennikarzowi parlamentarzysta. – Nie jestem w stanie teraz rozmawiać, bo jestem w za dużym gwarze – powiedział parlamentarzysta. 

Państwowa Komisja Wyborcza odrzuciła sprawozdanie finansowe .Nowoczesnej. Partia ta straciła wielomilionową dotację z budżetu Państwa. Ugrupowanie Ryszarda Pertu boryka się z coraz większymi problemami finansowymi. Już we wrześniu lider .Nowoczesnej prosił na swoim profilu facebook, że chciałby „dychę” miesięcznie. „10 zł to w miarę niewielka kwota, równowartość średniej ceny kawy w restauracji” – napisał Petru. A wcześniej jeszcze się pożalił: „łatwo nie jest”.

źródło: niezalezna.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj