Morawiecki: „Władek, czy ci rozum odebrało?”

pobrane (1).jpg

„Władek, czy ci rozum odebrało? Przepraszam, gdzie ty tu widzisz jakieś analogie?” – mówił Kornel Morawiecki w radiowej jedynce, zwracając się do Władysława Frasyniuka.

Frasyniuk wezwał niedawno, by 13 grudnia przyjść pod siedzibę PiS i demonstrować „przeciwko państwu autorytarnemu”. Do jego słów odniósł się marszałek senior. 

„Gdzie ty tu widzisz w sytuacji, w której do więzień wsadzono tysiące ludzi, gdzie zagrożono karą śmierci, gdzie straszono nas wszystkich, gdzie obezwładniający strach padł na naród” – pytał Morawiecki. 

„Gdzie ty tu widzisz analogię teraz z tym, że demokracja rządzi, że parlament uchwala ustawy w sposób taki, jak naród to sobie życzył w tym znaczeniu, że ta większość, która jest w Sejmie i ona reprezentowana jest przez rząd, przez pana prezydenta, że to jest autentyczna demokratyczna większość” – mówił dalej. 

„No przecież tak nie można mówić. Demokracja to nie są też rządy tylko większości, ale to jest zgoda na rządy większości. Jak ci ludzie nie godzą się na rządy większości, no to oni nie są demokratami, to nie wiem, kim oni są. To oni są raczej forpocztą jakiejś autokracji, a nie ci, co rządzą. No przecież to jest jakieś kompletne pomieszanie pojęć. Kompletne” – stwierdził działacz Solidarności Walczącej. 

Morawiecki pytany o stan wojenny mówił, że 13 grudnia był dniem zdrady narodowej i zniszczenia polskiej nadziei. 

Jak podkreślił, wraz z innymi opozycjonistami nie przypuszczał, że atak nastąpi od wewnątrz, ze strony polskiego wojska, choć należało się tego spodziewać. 

„Ale to, co się stało, dla ogółu społeczeństwa, dla narodu było jednakże poważnym takim zaskoczeniem i było bezpośrednim wiarołomstwem, bo pojawił się wtedy i strach, i pewna zgroza pewna, co z nami będzie” – opowiadał. 

„Ten naród wtedy się naprawdę łączył. Mieliśmy wtedy szansę na odrodzenie, na stworzenie nowej rzeczywistości, a to było zduszenie tej właśnie takiej nadziei, odłożenie jej o dekadę” – dodał marszałek senior.

fot. youtube.com

źródło: stefczyk.info

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ