Wrocławskie obchody 13 grudnia (relacja)

k1.jpg

Od modlitwy podczas Mszy św. w intencji ofiar stanu wojennego w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa na pl. Grunwaldzki 3, rozpoczęły się 13 grudnia br. uroczystości 35.rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Kazanie podczas Mszy św. wygłosił ks. Mirosław Drzewiecki, wspominając że to był czas kształtowania się polskich sumień.

Mówiąc o 13 grudnia 1981 r. ks. Drzewiecki powiedział:

-To Dzień Pamięci Ofiar Stanu Wojennego, to dzień, który dołączył do wszystkich naszych Bohaterów, którzy walczyli o naszą wolność. Jesteśmy tu w duchu solidarności serc i duchów!

Ks. Drzewiecki pytał czy umiemy wyciągnąć wnioski z tamtych czasów, czy potrafimy być wzmocnieni i ubolewał nad barbarzyństwem, którzy nie potrafią pogodzić się z utratą władzy.

Po Mszy św. ruszył pochód do Politechniki Wrocławskiej, gdzie odbyła się uroczystość złożenia kwiatów pod tablicą śp. Tadeusza Huskowskiego.

Następnie zebrani udali się na Skwer Obrońców Solidarności przy ul. Norwida. Tu odbyła się ceremonia złożenia kwiatów pod pomnikiem – obeliskiem poświęconym „Wszystkim Współtwórcom, Obrońcom i Bohaterom Solidarności”.

Przewodniczący Regionu Kazimierz Kimso, przewodniczący Politechniki Tomasz Wójcik, rektor, marszałek, wojewoda, prezydent i wybrani goście wygłosili okolicznościowe przemówienia, po których pod pomnikiem złożono kwiaty i wieńce.

Następnie jeszcze raz delegacje poszły do głównego budynku Politechniki Wrocławskiej, gdzie odbyła się uroczystość złożenia kwiatów pod tablicą śp. Tadeusza Kosteckiego.

foto: Janusz Wolniak

 

f

g

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ