W październiku 2017 otwarcie nowego ceterum handlowego

Już w październiku 2017 r. 4-gwiazdkowa jakość i unikalna oferta Wroclavii będą dostępne
dla pierwszych odwiedzających.

– Chcemy zaproponować mieszkańcom Dolnego Śląska nową jakość obsługi i wyjątkową ofertę handlową. Będziemy starali się jak najlepiej wykorzystać doświadczenie Unibail-Rodamco, zyskane dzięki zarządzaniu obiektami w całej Europie, z przyjemnością łącząc je z oczekiwaniami wrocławian oraz niepowtarzalnym wrocławskim stylem – mówi Małgorzata Woźniak, dyrektor Wroclavii. Centra Unibail-Rodamco, zlokalizowane w największych miastach Europy, cieszą się ogromną popularnością wśród odwiedzających, którzy doceniają komfort przestrzeni użytkowej, jakość świadczonych usług oraz różnorodność stref rekreacyjno-rozrywkowych.

 

Budowa Wroclavii przebiega w szybkim tempie i w pełni zgodnie z harmonogramem. Jeszcze w kwietniu 2015 r. ze starego dworca autobusowego odjeżdżały autobusy. Dziś powstały w tym miejscu budynek znajduje się w stanie surowym zamkniętym, co umożliwia prace wykończeniowe w jego wnętrzu, m.in. montaż marmurowych posadzek, szklanych balustrad, podwieszanych sufitów, schodów ruchomych i wind. W pełni ukończona jest konstrukcja obiektu, w tym dach, na którego powierzchni znajdują się zapewniające przyjazne, dzienne światło szklane świetliki o łącznej powierzchni 3 tys. m². Do połowy przyszłego roku trwać będą prace nad elewacją Wroclavii. Zostanie wykonana ze szkła oraz specjalnie zaprojektowanych płyt aluminiowych, perforowanych w sposób dający efekt trójwymiarowości. Część aluminiowa ukończona jest w 20%, a szklana – w 60%. Dodatkową atrakcją Wroclavii będzie iluminacja fasady umożlwiająca zmianę barwy oświetlenia na dowolny kolor.

W bryłę Wroclavii wkomponowany jest 300-letni dąb „Przewodnik”, który stał się inspiracją dla całego obiektu. Poszczególne poziomy galerii, zarówno w zakresie kolorystyki wnętrz, jak i przez rodzaj użytych materiałów, nawiązywać będą do trzech warstw lasu: poszycia, pnia drzewa oraz korony drzew. Na poziome +2 powstaną ogrody o łącznej powierzchni 4300 m², dające odwiedzającym wytchnienie od ulicznego gwaru. Dodatkowo całorocznymi pionowymi ogrodami pokryte będą rampy wjazdowe przy ul. Joannitów. W planach inwestora jest także zamontowanie na dachu Wroclavii uli dla pszczół, a także instalacja budek dla ptaków i nietoperzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj