Kresowe święta w Medyku

DSC_5964_fot_Paweł_Sasiela.jpg

Wzruszający koncert kolęd, przenoszący słuchaczy w świat świąt Bożego Narodzenia na Kresach Wschodnich dawnej Rzeczypospolitej odbył się w Zespole Szkół „Medyk” w Jaworze. 

– Bardzo się cieszę, bardzo dziękuję, że zechcieliście do nas przyjechać, że zechcieliście państwo spędzić ten czas w jaworskiej szkole – witała występujących na scenie aktorów Dorota Subocz, dyrektor placówki. – Zespół Szkół w Jaworze to szkoła prowadzona przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego. Z dumą mówimy o tym, że jest to szkoła marszałkowska – dodawała.

– Ważne to wydarzenie skoro pół Urzędu Marszałkowskiego zjechało do pani dyrektor. Ale nie dziwcie się państwo, bo to jedna z naszych najlepszych placówek, a pani dyrektor jest wspaniała. Wchodząc do budynku tej szkoły mamy wrażenie, że wchodzimy do świątyni sztuki, do teatru, wspaniałego lokum, gdzie znajdują się piękne dekoracje na najwyższym poziomie artystycznym. Bardzo serdecznie dziękuję pani dyrektor za przygotowanie klimatu, za scenerię, w której możemy poddać się tym wzruszeniom – zauważał Tadeusz Samborski, członek zarządu województwa.

W wydarzeniu uczestniczyli dyrektor Wydziału Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Jerzy Więcławski, dyrektor Wydziału ds. Osób Niepełnosprawnych Celina Witkowska, przedstawiciel Departamentu Spraw Społecznych Janusz Łódzki oraz słuchacze, grono pedagogiczne i przyjaciele placówki. 

fot. dolny-slask24h.pl, Paweł Sasiela

źródło: dolny-slask24h.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ