Konferencja wrocławskich posłów PiS ws. kryzysu sejmowego

15631303_1393888407312268_744587186_o.jpg

Dzisiaj swoją konferencję prasową przeprowadzili parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości z okręgu wrocławskiego. Konferencja dotyczyć miała ostatnich wydarzeń w Sejmie i przed siedzibą parlamentu. W konferencji udział wzięli: Mirosława Stachowiak Różecka, Jacek Świat i Piotr Babiarze.

Ten ostatni na pytanie o legalność obrad w Sali Kolumnowej powiedział:

Przed głosowaniem było sprawdzone kworum, poprzez podniesienie ręki parlamentarzystów, którzy są na sali. Suma głosów poszczególnych sektorów zawsze dawała przy każdym głosowaniu 235-237, więc było kworum.

– stwierdził poseł Piotr Babiarz

Opozycja przyszła na piątkowe posiedzenie przygotowana na zadymę. Wiem, bo rozmawiałem o tym z kilkoma parlamentarzystami Platformy. Mówili mi, że liczą na zwarcie.

– mówił na konferencji poseł Jacek Świat

Koledzy z Nowoczesnej i Platformy uznali, że ten demokratyczny mandat, nie jest jednak wystarczający do tego żeby prowadzić obrady Sejmu i przyjmować kolejne ustawy w głosowaniach. Została zajęta nie tylko mównica sejmowa,ale to co było bardzo bulwersujące i nie miało miejsca nawet w czasach Samoobrony to zajęcie miejsca Marszałka i Sekretarzy Sejmu.

– powiedziała posłanka Stachowiak-Różecka

Jacek Świat skomentował jeszcze kwestię braku sprzeciwu posłów opozycji do piątku na propozycje zmian wobec dziennikarzy, które były znane od miesiąca i wymienił grzechy opozycji sprzed lat:

Głównym pretekstem do tych wystąpień była kwestia dziennikarzy. Ja przypomnę kto to mówi – to Ci ludzie, którzy inwigilowali 48 dziennikarzy, którzy aresztowali dziennikarzy przed siedzibą PKW, którzy o 6 rano wyciągnęli opozycyjnego blogera, którzy nie reagowali gdy Niesiołowski zaatakował fizycznie dziennikarkę.

Przypomnijmy, że w piątek opozycyjni posłowie w ramach protestu do działań Marszałka Sejmu ws. zmiany przepisów o statusie mediów w parlamencie oraz wykluczeniu z dalszych prac w posiedzeniu posła PO Szczerbę, zablokowali mównicę oraz fotel Marszałka Sejmu, co uniemożliwiło kontynuowanie obrad nad budżetem na 2017 rok i ustawą deubekizacyjną.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ