Ostatnia szansa, żeby odwiedzić Jarmark Bożonarodzeniowy

jarmark_bozonarodzniowu_20166.jpg

Bożonarodzeniowy jarmark na wrocławskim Rynku na stałe wpisał się w tradycję Wrocławia. Jego wyjątkowa, świąteczna atmosfera przyciąga na wrocławski Rynek mieszkańców, a także turystów z Polski i ze świata. Tradycyjnie drewniane domki-kramy stanęły koło ratusza oraz na ul. Oławskiej i części ul. Świdnickiej do przejścia podziemnego.

Na straganch

W drewnianych domkach można wybierać świąteczne podarunki i drobiazgi dla siebie i domu. W tym roku nowością są wyroby dekoracyjne i biżuteria prosto z Afryki, z takich krajów jak: Zambia, Mozambik, Tanzania, Kongo czy Uganda. Wśród ofert również saksońskie rzeźby drewniane oraz kartki świąteczne wykonane również z drewna, ręcznie malowane.

Pojawiły się wykonane z naturalnego, lnianego materiału ozdobne torby i worki z kolorowymi motywami, świąteczne wyroby ceramiczne, litewskie przytulne koce z wełny, ręcznie tkane koronki. Miłośnicy rękodzieła, techniki decupage i inspiracji folkowych z pewnością nie będą zawiedzeni.

Coś na ząb, czyli kulinarne nowości

Jarmark Bożonarodzeniowy jest ulubionym miejscem dla wszystkich łasuchów. Miłośnicy kulinarnych odkryć na pewno znajdą coś dla siebie, m.in. w drewnianym młynie z piernikami w kształcie wrocławskich kamieniczek. Można wybierać pośród wyjątkowych specjałów takich jak: aromatyczne wędzone ryby, włoskie sery, turecka baklava, czy tureckie ciasto ze szpinakiem i serem fetą. Wśród słodkości nie brakuje pysznych, hiszpańskich churros, owoców w czekoladzie, kołaczy cynamonowych.

Jak zwykle można napić się też rozgrzewającego grzańca, gorącej czekolady i innych napojów w wyjątkowych, ceramicznych jarmarkowych kubeczkach.

A dla dzieci…

W Bajkowym lasku na najmłodszych uczestników Jarmarku czekają bajki z wyjątkową oprawą dźwiękową i wizualną, między innymi: „Czerwony Kapturek”, „O dzielnym krawczyku”, „Królewna Śnieżka” czy też „Pinokio” z rosnącym nosem. W Śnieżnej Kuli, tuż obok domków z bajkami i trzymetrowym Grzybku Krasnala, każdy będzie mógł sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie. Nowością są rozświetlone sanie z „magicznymi prezentami”, w pobliżu domku Pod Krasnalem, przy których można zrobić pamiątkowe zdjęcia. Tam też zaparkują renifery z saniami św. Mikołaja.

Świąteczne atrakcje 

Jarmark Bożonarodzeniowy to także niezwykłe wydarzenia, dzięki którym serce Wrocławia zabije mocniej. Goście jarmarku będą świadkami parad, pełnych kolorów, muzyki i światła. Na fanów zimowych wrażeń czekać będzie wystawa lodowych rzeźb. Nie zabraknie też występów artystycznych, np. koncertu kolęd i wizyt niezwykłych gości – oprócz św. Mikołaja, do Rynku zawita Królowa Śniegu. 

Harmonogram wydarzeń

  • 02.12  Oficjalne powitanie św. Mikołaja w Rynku
  • 04.12 Świąteczna parada ze św. Mikołajem, z udziałem elfów, bałwanka i Śnieżynki – godz. 17.00.
  • 10.12  Wystawa rzeźb z lodu
  • 11.12  Zimowa parada Królowej Śniegu
  • 17.12  Świąteczny Korowód Kolędników
  • 18.12 Koncert kolęd w wykonaniu orkiestry dętej.

źródło: wroclaw.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj