Wałęsa grozi wydawnictwu Zysk i S-ka

maxresdefault.jpg

Lech Wałęsa w przedświątecznym nastroju. Na swoim profilu na wykop.pl zamieścił list, jaki wysłał do wydawnictwa Zysk i S-ka. Oto jego treść (pisownia oryginalna – przyp. red.):

Powiadomienie

W waszym wydawnictwie powstały i zostały rozprowadzone książki w których zapisane sa obrzydliwe pomówienia i wymyślone kłamstwa godzące w moje imię .

Daje Wam 14 dni do wycofania tych książek paszkwili i publicznego przeproszenia , w przeciwnym razie zabieram się za wymuszenie tego na drodze formalno prawnej i do dodatkowego maksymalnego odszkodowania . Na reakcję czekam do 15 stycznia 2014 r

O co dokładnie chodzi Wałęsie? Po godzinie wyjaśnił, że o dr. hab. Sławomira Cenckiewicza, który opublikował niedawno książkę „Wałęsa. Człowiek z teczki”.

Książka cieszy się dużym zainteresowaniem czytelników. Nie ma co się dziwić. Jak zapowiadał wydawca jeszcze przed premierą,

tak demaskatorskiej książki o Lechu Wałęsie jeszcze nie było! Ostry, odkrywczy i nowatorski publicystyczno-historyczny pamflet będący odpowiedzią na zalew kłamstwa o „naszej ikonie”. Kontrapunkt do filmu Andrzeja Wajdy!

Nie dziwi więc złość byłego prezydenta. Szkoda tylko, że na fakty, dokumenty i publikacje prac historyków były lider „Solidarności”, zamiast spojrzeniem prawdzie w oczy odpowiada pozwami.

Najlepiej groźby Wałęsy podsumował jeden z czytelników jego profilu:

14 dni do wycofania, 4 dni do świąt. Panie prezydencie, ale to życie zapier…

fot. youtube.com

źródło: wpolityce.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ