Dzwoneczki mają obudzić radnych. Dzisiaj – niestety – są symbolem przerwy szkolnej, która może trwać długo

foto front.jpg

Przed południem rodzice dzieci Terapeutycznej Szkoły Podstawowej nr 119 we Wrocławiu, przy ul Bytomskiej protestowali w Rynku przeciwko likwidacji jedynej tego rodzaju placówki w naszym mieście.

 

Chcemy aby nasze dzieci miały szansę, mówi Andrzej jeden z rodziców dziecka. Pragniemy obudzić magistrat i wspólnie zaplanować przyszłość szkoły. To jest wyjątkowa szkoła z wyjątkowymi dziećmi, wszelkiego rodzaju dysfunkcjami (pisaliśmy więcej w: Czy Terapeutyczna Szkoła Podstawowa nr 119 zostanie zlikwidowana ? Prawdziwy test dla radnych Wrocławia)

Rozmawialiśmy już z urzędem miejskim, zaprosiliśmy na walne zgromadzenie rodziców apelujemy do prezydenta Rafała Dutkiewicza o osobiste spotkanie się z nami i osobiste zaangażowanie. Zaproponujemy Prezydentowi rozmowę pomiędzy świętami aby kontynuować rozmowy (…), wierzymy, że rozsądek i dobra wola sprawi, że szkoła przetrwa i będzie mogła się rozwijać. Ilość chętnych jest większa niż ilość miejsc, dlatego aby nie stracić dzieci, szkołę należy utrzymać. Nie ważne gdzie ona będzie, ważne aby była. Absolwenci tej szkoły – ostatecznie – osiągają sukces. Kończą studia i realizują się w przeróżnych dziedzinach. To są dzieci z wielkim potencjałem, z wielką wrażliwością i ochotą na osiąganie sukcesów (…) trzeba im pomóc i umiejętnie trzeba ochraniać a nie spychać do kąta.

W chwili obecnej trwa sesja Rady Miejskiej. Rodzice znajdują się na galerii dla publiczności – ufają, że radni wnikliwie przyjrzą się funkcjonowaniu szkoły i pomogą tej wyjątkowej placówce zaistnieć w innym miejscu.

Z życzeniami świątecznymi i pierniczkami przyszliśmy do radnych. Chcemy spokojnej, rzeczowej dyskusji i obietnicy Pana Prezydenta, że nie zlikwiduje terapeutycznej szkoły.

Mamy ze sobą dzwoneczki, które może obudzą radnych (…) są symbolem przerwy szkolnej, nie chcemy aby długo trwała…

ww

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Małgorzata Paw

ZOSTAW ODPOWIEDŹ