Niemiecka polityk przeprasza bliskich zabitego Polaka za Merkel i niemieckie media

148251902014643891203.jpg

„Piszę do Pana, bo wstydzę się za to, że nasza kanclerz, kiedy nareszcie po 15 godzinach od strasznego zamachu wydała oświadczenie, nie wspomniała ani słowem o Łukaszu Urbanie” – napisała w liście do Ariela Żurawskiego, Vera Lengsfeld była działaczka opozycji w NRD i była posłanka do Bundestagu. Przeprosiła również za skandaliczne sugestie „przemycane” w relacjach niemieckich mediów, gdy część winy próbowano zrzucić na polskiego kierowcę zamordowanego przez „uchodźcę”.

Ariel Żurawski to właściciel firmy, do której należała ciężarówka, którą terrorysta uprowadził i użył w poniedziałkowym zamachu w Berlinie na bożonarodzeniowym jarmarku. Łukasz Urban, kierowca uprowadzonej ciężarówki (prywatnie kuzyn Żurawskiego) do końca bohatersko walczył o to, żeby nie pozwolić islamiście zabić ludzi.

W swoim liście Lengsfeld pisze, że chce przekazać rodzinie Łukasza Urbana najgłębsze kondolencje.
„Piszę do Pana, bo wstydzę się za to, że nasza kanclerz, kiedy nareszcie po 15 godzinach od strasznego zamachu wydała oświadczenie, nie wspomniała ani słowem o Łukaszu Urbanie. Na ile mi wiadomo, ona w ogóle nie zwróciła się do Polaków z przeprosinami za to, że polski obywatel, pierwsza ofiara zamachu terrorystycznego, był godzinami przedstawiany w mediach jako „pasażer” albo drugi sprawca. Nawet kiedy już dawno było wiadomo, że on został zastrzelony, nadal używano słowa „pasażer””
– pisze Lengsfeld.
„Wstydzę się za koszmarne relacje naszych mediów oraz zimne zachowanie naszej kanclerz wobec Łukasza Urbana i Polaków. Dlatego chciałabym Panu powiedzieć, że tysiące Niemców czuje to samo co ja. Ich głosu nie można usłyszeć w mediach mainstreamowych, ale można je znaleźć w licznych komentarzach, które ci ludzie umieszczają na stronie internetowej kanclerz, rządu federalnego i mediów, póki funkcja komentowania nie została wyłączona. Zapewniam Pana, że tysiące ludzi w Niemczech myślą o Pana rodzinie”
– kontynuuje.

„Życzę Panu i Pana rodzinie dużo siły, aby przetrwać strasznie dni, pierwsze Boże Narodzenie bez Łukasza Urbana i mam nadzieję, że Pan znajdzie pocieszenie w tym, że Pan Urban był dzielnym mężczyzną, który zginął walcząc. Proszę przekazać Pani Urban moje wyrazy współczucia”
– konkluduje Vera Lengsfeld.

Ważną informację podała dzisiaj również premier Beata Szydło o przyznaniu renty specjalnej bliskim zamordowanego Łukasza Urbana.

Podjęłam decyzję o przyznaniu renty specjalnej dla Żony i Syna Śp. Łukasza Urbana. Rodzina Bohaterskiego Kierowcy otrzyma ją po Świętach — Beata Szydło (@BeataSzydlo) 23 grudnia 2016

fot. facebook.com
źródło: niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ