„PULS BIZNESU”: POPRAWIAJĄ SIĘ NASTROJE KONSUMENCKIE POLAKÓW

kasa normalny jagieło.jpg

Jak pisze dziennik „Puls Biznesu”, powołując się na dane Głównego Urzędu Statystycznego, poprawiają się nastroje konsumenckie Polaków, co dobrze wróży polskiej gospodarce. Grudzień przyniósł nieznaczne pogorszenie nastrojów, jednak w mijającym roku większość Polaków pierwszy raz od blisko 20 lat patrzy optymistycznie na przyszłość swojego domowego budżetu.

Poseł Janusz Szewczak, wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Finansów Publicznych, podkreśla, że rosnące nastroje społeczne pokazują, iż obawy dotyczące polityki gospodarczej Prawa i Sprawiedliwości były przesadzone.

– Straszono właściwie przez cały rok, że budżet na 2016 r. się zawali, że nie będzie pieniędzy na program 500 plus. Mówiono od rzeczy. Okazało się, że jest dokładnie odwrotnie. Budżet na 2016 r. jest nadspodziewanie dobrze realizowany. Wpływy podatkowe są większe od zakładanych, a deficyt będzie mniejszy. Widać, że sytuacja jest całkowicie opanowana. Stąd też lepsze nastroje konsumenckie. Mimo awanturnictwa, przeszkadzania rządowi za wszelką cenę i prób wzniecania jakiegoś zamachu stanu sytuacja gospodarcza rozwija się spokojnie i stabilnie – wskazuje poseł Janusz Szewczak.

Jak wynika danych GUS, Polacy wysoko oceniają także sytuację gospodarczą w kraju. Polepszyły się również dane dotyczące perspektywy oszczędzania oraz  lęku przed bezrobociem. Wskaźniki te osiągnęły najlepszy poziom od 2007 r.

źródło: radiomaryja.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ