Kukiz ostro o … politykach: Ja nimi gardzę!

kukiz nowy.jpg
fot. youtube

Paweł Kukiz w mocnych słowach ocenił … polityków. W Polsacie powiedział: “Nienawiść to jest za duże słowo. Ja nimi (politykami – red.) bardziej gardzę niż nienawidzę. To jest różnica”.

O kim konkretnie mówi Paweł Kukiz, również polityk? Lider Kukiz’15 zaznaczył, że nie jest to kwestia “konkretnej partii politycznej”. – To jest kwestia tych, którzy korzystają z konstytucji napisanej w takich sposób, aby oligarchie polityczne i partyjne mogły zawłaszczać tak państwo, jak i obywateli”. 

Kukiz powiedział, “kiedykolwiek zostanie politykiem, w rozumieniu polskiej polityki, to można mu będzie napluć w twarz (…) Polski polityk jest to osoba, która działa w partykularnym, własnym, czy klanowym interesie, a nie w interesie obywatelskim (…) Ja powiem nieskromnie, że ten Kukiz jest jedną z niewielu osób, która mówi z mównicy sejmowej rzeczy istotne dla obywateli i występuje w imieniu interesu obywatelskiego, w przeciwieństwie do partyjniaków, którzy w większości występują w interesie swojego partyjnego klanu – powiedział przewodniczący Kukiz’15. – Większość polityków nie ma w ogóle innego pomysłu na życie. Są ludzie, którzy zasiadają w parlamencie po osiem kadencji – mówił bohater programu “Skandaliści”. 

Zapytany przez Agnieszkę Gozdyrę, co robi z pensją parlamentarzysty, odpowiedział: – Zjadam. Połowa idzie na kredyty, a połowa idzie na jedzenie. 

źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ