Abp. Głódź nokautuje protest opozycji: To jakaś przedziwna kakofonia

sejm robert.jpg

Arcybiskup Leszek Sławoj Głódź mocno skrytykował protest opozycji w polskim Sejmie, nazywając ją wręcz”karykaturą”. Bardzo dobrze, że coraz więcej hierarchów kościoła katolickiego zabiera głos w tej sprawie. Kościół ma szansę zakończyć ten spór.

Wczorajsza homilia Arcybiskupa wreszcie pokazała, że polski kościół mówi NIE pseudo-demokratycznym aktom opozcyji polskiej, która w sposób antypolski blokuje polski Sejm i dąży do destabilizacji społecznej. –  III Rzeczpospolita jest dobrem, które powstało wysiłkiem pokoleń. Dzięki ich modlitwom, pokojowej walce, niegasnącej nadziei, że będzie Polska w imię Pana wolna wśród wolnych, równa wśród równych (…)  nie wolno obroną demokracji nazywać okupację sali sejmowej, a zamachem stanu – sprawowania władzy przez zwycięskie ugrupowanie. To jakaś przedziwna kakofonia. Niepojęta w porządku logiki – mówił. 

Jak powiedział, „Polska potrzebuje wewnętrznego pokoju, współpracy wszystkich politycznych sił dla dobra wspólnego, jakim jest Państwo Polskie”. Dodał: – Tak, trzeba się spierać, ale trzeba się w tym sporze szanować. Nie wykopywać rowów, które trudno będzie zasypać. Szukać rozwiązań – mówił. – W zdrowym systemie demokratycznym nie ma miejsca na opozycję totalną, bo stanowi jego zaprzeczenie, godną pożałowania karykaturę – mówił abp Głódź podczas homilii.

Źródło: DZIENNIK BAŁTYCKI / Telewizja Republika 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ