Dolnośląski funkcjonariusz wyróżniony przez Komendanta Głównego Policji

dfc.PNG

Mł. asp. Grzegorz Majewski – funkcjonariusz z Wałbrzycha został wyróżniony przez Komendanta Głównego Policji za wzorowe wykonywanie zadań służbowych oraz zatrzymanie w czasie wolnym od służby sprawcy napadu na ciężarną kobietę. Wyróżnienie i nagrodę przyznaną przez Komendanta Głównego Policji, funkcjonariuszowi wręczył w obecności jego przełożonego, Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu insp. Arkadiusz Golanowski. 
 

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło 28 listopada br. około godziny 15.00, na jednej z ulic w Wałbrzychu. Do młodej kobiety podbiegł mężczyzna i uderzając ją w brzuch, wyrwał jej telefon komórkowy. Na szczęście całą sytuację zauważył mł. asp. Grzegorz Majewski, funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego z wałbrzyskiej komendy miejskiej. 
Policjant, mimo tego, że był wówczas w czasie wolnym od służby, natychmiast stanowczo zareagował. W wyniku podjętych działań obezwładnił, a następnie zatrzymał napastnika. Okazał się nim 26 – letni mieszkaniec Wałbrzycha. Bandyta na domiar złego miał przy sobie nóż. Szybka i zdecydowana postawa policjanta uratowała pokrzywdzoną i jej mienie. 26 – latek trafił do policyjnego aresztu. 
 

W toku prowadzonych z zatrzymanym dalszych czynności, funkcjonariusze z drugiego komisariatu Policji w Wałbrzychu ustalili, że podejrzany zanim dokonał rozboju, chwilę wcześniej dopuścił się wybryku chuligańskiego naruszając nietykalność cielesną innej kobiety. Do tego zdarzenia doszło w jednym z autobusów komunikacji miejskiej. 
Zatrzymany usłyszał zarzuty rozboju oraz występku o charakterze chuligańskim. Decyzją sądu, mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Teraz grozi mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj