Ks. Zieliński w TVP Info: to oczywiste, że ktoś kierował “spontanicznym protestem”

sejm 2.jpg

Jako dla dziennikarza to, że ktoś kieruje rzekomo spontanicznym protestem, jest dla mnie oczywiste. Zbyt dobrze pewne środowiska były przygotowane do protestu, by był on spontaniczny – mówił ks. Henryk Zieliński, redaktor naczelny tygodnika katolickiego „Idziemy”, w TVP Info.

Ks. Zieliński był pytany o ostatnie wydarzenia w Sejmie i przed parlamentem. Naczelny “Idziemy” nie ma złudzeń co do charakteru tych zajść:

 

Gdyby chodziło tylko o wolne media, to te manifestacje byłyby już bezprzedmiotowe. […] Pewne elementy protestu opozycji noszą znamiona szantażu. Widać, że wolą było zerwanie Sejmu.

I dodawał:

 

Jako dla dziennikarza to, że ktoś kieruje rzekomo spontanicznym protestem, jest dla mnie oczywiste. Zbyt dobrze pewne środowiska były przygotowane do protestu, by był on spontaniczny.

Ks. Zieliński wskazywał, że roli w rozwiązaniu konfliktu mógłby podjąć się Kościół katolicki. Ale nie wszystkim by się to spodobało:

 

Jeśli wszystkie strony uznałyby autorytet Kościoła, to mógłby on się podjąć mediacji.  Nawet komuniści na pewnym etapie zrozumieli, że lepiej poszukać mediatora.

Według duchownego nieporozumieniem jest mówienie o grożącym jakoby Polsce totalitaryzmie:

 

Polacy niejako genetycznie nie chcą żyć w totalitaryzmie, nie ma u nas takiego zagrożenia. Opozycja ma patrzeć na ręce rządzącym, ale nadrzędnym celem musi być dobro wspólne, dobro ojczyzny.

Nie mogło też zabraknąć tematu uchodźców. Ks. Zieliński podkreślał, że ci, którzy uciekli z Syrii, w większości mieli na to pieniądze. Zostali zaś ci najbardziej potrzebujący i to im trzeba pomóc w pierwszej kolejności.

 

Uchodźcom trzeba pomagać na miejscu, choćby z tej przyczyny, że uciekli bogaci. Skandalem jest, ze państwa Zachodu milczą wobec łamania praw chrześcijan na Bliskim Wschodzie, w Azji i Afryce

– mówił ks. Henryk Zieliński.

źródło: niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ