Nie żyje George Michael

gor m.jpg

W niedzielę w wieku 53 lat zmarł George Michael. Informację o śmierci brytyjskiego piosenkarza przekazał jego agent.

Według komunikatu Michael „odszedł w pokoju, w zaciszu swojego domu”. Policja hrabstwa Oxfordshire potwierdziła, że wczesnym popołudniem wezwano karetkę pogotowia do jego posiadłości w miejscowości Goring.

Śmierć piosenkarza nie jest traktowana jako podejrzana, policjanci wykluczyli udział osób trzecich. W opublikowanym oświadczeniu napisano m.in., że w tym trudnym momencie rodzina Michaela prosi o uszanowanie prywatności i odmawia jakichkolwiek komentarzy w sprawie jego śmierci. W 2011 roku artysta odwołał trasę koncertową z powodu zapalenia płuc, a po leczeniu przyznał, że jego życie było zagrożone. W ostatnich miesiącach nie pokazywał się publicznie.

George Michael, urodzony w północnym Londynie jako Georgios Kyriacos Panayiotou, sprzedał podczas swojej kariery ponad 100 milionów płyt. Był współzałożycielem zespołu Wham!, który stworzył m.in. świąteczny hit „Last Christmas”.

Po jego upadku w 1986 roku piosenkarz prowadził niezwykle udaną karierę solową, stając się jednym z najpopularniejszych brytyjskich artystów muzyki popularnej w historii.

źródło: niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ