Jakie wydarzenia w Polsce i na świecie były najważniejsze dla naszych rodaków w mijającym 2016 roku? Według sondazu CBOS były to …

images.jpg

 

Jakie wydarzenia w Polsce i na świecie były najważniejsze dla naszych rodaków w mijającym 2016 roku? Według sondazu CBOS były to: Światowe Dni Młodzieży i program Rodzina 500+ w kraju, a na świecie wybory prezydenckie w USA.

W opinii 14 proc. badanych najważniejsze były odbywające się latem w Krakowie Światowe Dni Młodzieży. 10,3 proc.  badanych za najważniejsze wydarzenie uznało realizację programu Rodzina 500+.  Wydarzeniem najczęściej uważanym za najważniejsze dla świata były wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych – wskazało na nie 20,8 proc. pytanych. 

53,9 proc. respondentów przyznała, że się nie interesuje i nie zastanawiała nad najważniejszymi dla świata wydarzeniami. Badanie z cyklu „Aktualne problemy i wydarzenia” Centrum Badania Opinii Społecznej przeprowadziło między 1 a 11 grudnia na 1136-osobowej reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

źródło: niezalezna.pl 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj