KOD-ziarze buczeli na obchodach Powstania Wielkopolskiego

C0rwQK6XcAQsp37.jpg

KOD nie szanuje przeszłości, nie ma żadnych granic i dał temu wyraz w Lesznie.  – Kiedy odczytywany był Apel Pamięci, który obejmował powstańców wielkopolskich, żołnierzy września, żołnierzy niezłomnych, działaczy opozycji demokratycznej i ofiary katastrofy smoleńskiej – członkowie KOD buczeli i gwizdali. Patrzono na takie zachowanie z obrzydzeniem – mówi portalowi niezalezna.pl Damian Małecki, uczestnik obchodów.

Damian Małecki, historyk i założyciel oraz prezes TG Sokół, zrelacjonował nam przebieg dzisiejszych wydarzeń: 
 

 

Podczas centralnych uroczystości obchodów Powstania Wielkopolskiego w Lesznie doszło do skandalicznego zachowania KOD-u. Kiedy odczytywany był Apel Pamięci, który obejmował powstańców wielkopolskich, żołnierzy września, żołnierzy niezłomnych, działaczy opozycji demokratycznej i ofiary katastrofy smoleńskiej – członkowie KOD buczeli i gwizdali. Tego nigdy wcześniej u nas w Lesznie nie było, to stało się po raz pierwszy, że ktoś na uroczystości tak wysokiej rangi zachował się w tak skandaliczny sposób.

– mówi Małecki.

Leszno liczy 60 tys. mieszkańców. Dla nas obchody Powstania Wielkopolskiego to są bardzo podniosłe wydarzenia. Obchody rozpoczęły się uroczystą Mszą św., gdzie kościół wypełniony był po brzegi. Byli obecni m.in. harcerze, przedstawiciele „Sokoła” i wielu organizacji społecznych. To były uroczystości, w których wzięło udział kilkaset osób.

 

Jaka była reakcja mieszkańców Leszna na zachowanie KOD-u?

 

Ich było kilkunastu i kiedy podczas Apelu Poległych, gwizdali i buczeli to wzbudziło oburzenie i duży niesmak. Może nawet politowanie. Patrzono na takie zachowanie raczej z obrzydzeniem.  

– podsumowuje Małecki

fot. twitter.com

źródło: niezaelzna.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj