Premier Szydło podsumowała 2016 r.

pobrane (1).jpg
fot: youtube

– Rząd PiS przez całe 12 miesięcy zajmował się sprawami zwykłych obywateli. To były te najważniejsze kwestie, które były wprowadzane w całym 2016 roku – mówiła szefowa polskiego rządu podczas konferencji prasowej.

Premier Beata Szydło, podczas konferencji prasowej po posiedzeniu Rady Ministrów poinformowała, że rząd podjął dziś kroki, które ułatwią ściąganie alimentów oraz uniemożliwią uchylanie się przed tym obowiązkiem.

Szefowa polskiego rządu podsumowała również mijający 2016 rok. – Rząd PiS przez całe 12 miesięcy zajmował się sprawami zwykłych obywateli. To były te najważniejsze kwestie, które były wprowadzane w całym 2016 roku – mówiła. – W ramach projektów prorodzinnych warto wymienić „500 plus”, „Mieszkanie plus”, minimalna płaca 2 tys. zł, minimalna emerytalna 1 tys., minimalna stawka godzinowa 12 zł, darmowe leki dla seniorów rejestr pedofilów, powrót do poprzedniego wieku emerytalnego – wymieniła. Dodała, że obecnie „mamy w Polsce najniższe od 25 lat bezrobocie”.

– Wiele z programów dotyczyło rozwoju. W Rada Ministrów została podjęta decyzję o utworzeniu Komitetu Ekonomicznego, by plany wicepremiera Morawieckiego mógł być szybciej wprowadzane w życie. Priorytetowym działaniem w przyszłym roku rządu będzie rozwój – podkreśliła.

Premier wskazała również, że polski rząd pomógł rolnikom. – Na polską wieś została skierowana realna pomoc – mówiła.

– Ten rok był poświęcony rodzinie, w przyszłym roku stawiamy na gospodarkę – podkreśliła Beata Szydło.

Jako sukcesy 2016 roku premier wymieniła też m. in. repolonizację banków, odbudowę polskiego przemysłu, np. zakłady Autosan czy w zakładów Stalowej Woli, a także pakiet stu zmian dla przedsiębiorców i Konstytucję dla biznesu.

Przypomniała, że w lipcu w Warszawie odbył się szczyt NATO. – Ten rok był też rokiem bezpieczeństwa Polski. To jest również czas powstania wojsk obrony terytorialnej, odbudowa polskiego przemysłu obronnego, przywracanie pamięci Żołnierzy Wyklętych, polityka historyczna i wreszcie nie sposób nie wspomnieć o modernizacji służb mundurowych, o przywracaniu posterunków policji w małych miejscowościach – mówiła.

– Nie był to łatwy rok, nie tylko z punktu widzenia polskiej polityki zagranicznej, ale także na świecie, podkreślając zdecydowaną postawę Polski ws. kryzysu migracyjnego. – Przez ostatnie 8 lat byliśmy konsumentami polityki zagranicznej, która była przygotowywana w innych krajach, dzisiaj to my jesteśmy tymi, którzy tę politykę serwują. Współpraca V4 – warto bardzo głośno upominać się o rozwój państw grupy Wyszehradzkiej – mówiła.

– Trzeba też pamiętać o ŚDM, wydarzeniu, które Polacy uznali za najważniejsze w 2016 roku. Organizacyjnie zostało one przeprowadzone perfekcyjnie, było to też wydarzenie, które stało się ambasadorem Polski – podkreśliła premier. 

– W budżecie starczyło pieniędzy w tym roku na realizację inwestycji i projektów społecznych. I tak samo będzie w 2017 roku – wskazała.

fot. youtube.com

źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ