„Sukcesy” Platformy Obywatelskiej i PSL osiągnięte przez 8 lat rządzenia Polską

PO ładne.jpg

Koniec roku jest dobrą okazją do podsumowania osiągnięć i porażek rządzących. Dzisiaj jednak przypominam efekty rządów… koalicji PO i PSL, bo o osiągnięciach i sukcesach trudno mówić, chociaż: „Niewątpliwym sukcesem Tuska jest zadłużenie Polaków i ich potomków do siódmego pokolenia!

Kolejny sukces to skuteczne sięgnięcie do kieszeni polskich podatników i rabunek ich ciężko zarobionych pieniędzy! Największym natomiast jego sukcesem jest uzyskanie za to wynagrodzenia z brukselskiej kasy (zasilanej naszymi podatkami)” – pisze w komentarzu jeden z wielu internautów oceniając 8. lat rządów PO i PSL.

W trwającym obecnym kryzysie parlamentarnym, a właściwie próbie puczu, jak mówi Jarosław Kaczyński, „poważnej próbie sparaliżowania władzy w sposób siłowy, niedemokratyczny”, należy bezustannie przypominać o „sukcesach” tych, którzy dzisiaj stroją się w piórka obrońców wolności, demokracji i występują w roli jedynie, w swoim mniemaniu, uprawnionych do rządzenia Polską. Nie mogą pogodzić się przegraną, dlatego w pogardzie mają Polaków i wynik demokratycznych wyborów parlamentarnych oraz prezydenckich wygranych przez PiS. Swojego apelu nie kieruję do tych, którzy utracili dostęp do „konfitur” i stracili możliwości dalszego rozkradania resztek majątku narodowego, nie kierują do ubeków, którym zmniejszą się emerytury do poziomu przeciętnej emerytury Polaka, nie kieruję do upadłych „artystów” i mainstreamowych mediów pozbawianych dotacji i reklam z budżetu państwa. Ich bardzo trudno przekonać do zmiany zdania. Kieruję go, licząc na zrozumienie, do ludzi którzy stracili poczucie rzeczywistości i pamięć. Dali się omotać przywódcom totalnej opozycji, a właściwie bananowej opozycji, która nie ma im do zaproponowania konkretnego programu rządzenia, lecz tylko zachęca do barbarzyńskich awantur, robiąc zamach na rozum i zdrowy rozsądek. Są to ludzie pokroju Schetyny, Petru, Kijowskiego, Żakowskiego, Lisa, Michnika, Mazguły i innych im podobnych.

Do zagubionych rodaków zwracam się z prośbą, nie zapominajcie o tym co osiągnęli przez 8 lat rządów wasi ulubieńcy. Zejdźcie na ziemię, na twardą, realną ziemię. Mówię wam głośno i wyraźnie: opozycja stawia na przemoc. Łamie podstawowe reguły demokratyczne, łamie prawo, łamie najbardziej podstawowe standardy, nawet nie polityczne, ale po prostu międzyludzkie. Chce narodowego nieszczęścia – byle tylko nie rządzili Ci, którzy wygrali wybory, nawet za cenę przelewu krwi. Uważa, że to PiS wywołał kryzys. Wygranie wyborów przez partię Kaczyńskiego – jak zauważył arcybiskup Głódź – traktują jako zamach stanu, a okupację sali sejmowej nazywają obroną demokracji. Tacy wrażliwi z nich ludzie i politycy.

Aby nie zdać się jedynie na pamięć, przeszukałem serwisy i portale, które opisują „osiągnięcia” PO i PSL. Najkrótszy wykaz to 5 pozycji, najdłuższy ponad 170, wybrałem 60 przykładów takich, które moim zdaniem miały największy negatywny wpływ na gospodarkę, politykę wewnętrzną i zagraniczną. Jednym słowem na poziom życia Polaków.

„Sukcesy”, niespełnione obietnice i zapowiedzi oraz afery Platformy Obywatelskiej:

 1. Nieumiejętny dobór kadr skutkował tym, że tylko niewielka cześć ministrów poradziła sobie ze swoimi zadaniami.
 2. Afera taśmowa, hazardowa, wyciągowa, stadionowa, autostradowa, stoczniowa, Amber Gold, afera Elewami.
 3. Afera z informatyzacją MSW.
 4. Afera z budową gazoportu w Świnoujściu oraz dostawami gazu z Kataru.
 5. Afera z budową elektrowni atomowej (od 5 lat trwa „wybieranie” jej lokalizacji, a kasa dla zarządów specjalnych spółek jest wypłacana).
 6. Afera z opóźnieniem publikacji przez Rządowe Centrum Legislacji ustawy o rajach podatkowych.
 7. Wysokie bezrobocie wśród młodych ludzi i emigracja zarobkowa.
 8. Nieudane reformy, jak np. reforma nauki i edukacji (wysłanie sześciolatków do szkoły).
 9. Usunięcie lekcji historii w szkołach ponadgimnazjalnych, ignorowanie przez MEN protestów i prowadzonych nawet głodówek w tej sprawie! Od września 2013r z lektur obowiązkowych znikają Sienkiewicz i Mickiewicz, czyli robione jest dokładnie to co robili zaborcy w XIX wieku.
 10. Wzrost skrajnego ubóstwa. Wzrosło ono od 5 do 7,5 procent podczas rządów PO i to wcale nie w okresie, gdy wzrastało bezrobocie.
 11. Przegrana walka z dopalaczami.
 12. Grabież połowy oszczędności emerytalnych Polaków zgromadzonych w OFE (153 mld zł).
 13. Wydłużenie obowiązku pracy (wieku emerytalnego) o 7 lat u kobiet i 2 lata u mężczyzn.
 14. Kredyty w górę, oprocentowanie najwyższe w Europie. Jednocześnie zagraniczne banki działające w Polsce notują rekordowe zyski, każdego roku coraz większe.
 15. Ceny żywności w górę, ceny jak w Europie Zachodniej, część produktów spożywczych w Polsce już droższa niż w Europie Zachodniej.
 16. Podwyżka energii, ceny energii elektrycznej i przejazdy autostradą najwyższe w Europie
 17. Wzrost cen biletów komunikacji miejskiej.
 18. Upadek stoczni gdańskiej i szczecińskiej (katarscy inwestorzy którzy nie istnieli), teraz na bramę Stoczni Gdańskiej obok portretu papieża Jana Pawła II, wrócił napis „im. Lenina” a obecnie w Szczecinie na terenie Stoczni znajduje się sklep Biedronka. Pracę straciło 11 tysięcy osób oraz kolejne 20 tysięcy z firm współpracujących ze stoczniami, łącznie ok. 30.000 osób.
 19. Systematyczne niszczenie polskiego rybołówstwa morskiego, tak jak w przypadku stoczni, aby nie robić Niemcom konkurencji.
 20. Oddanie całego śledztwa Rosjanom w sprawie zamachu w Smoleńsku, mimo, że umowa z 1993 r. podpisana między Polską a Rosją gwarantowała nam udział w śledztwie.
 21. Zaniedbania przy organizacji lotu do Smoleńska ze strony bezpośrednio podległych Premierowi MON, BOR, MSZ, WSW, a potem awanse dla osób odpowiedzialnych za zaniedbania jak min. gen. Janicki z BOR, potem brak zgody na ekshumacje czy lekceważenie wybitnych naukowców, których badania i wyniki dotychczas nikt ze świata nauki nie podważył.
 22. Kompromitacja i niemoc Sikorskiego i całego rządu w sprawie zwrotu wraku tupolewa, czarnych skrzynek i innych dowodów od prawie 4. lat znajdują się w Rosji.
 23. Wyprzedaż obcokrajowcom tysięcy hektarów polskiej ziemi poprzez tzw. „słupy” i ewidentne łamanie prawa, brak jakiejkolwiek reakcji rządu w tej sprawie.
 24. Podpisanie ustawy 7 listopada 2012 r. dającej zielone światło dla GMO w Polsce, podczas kiedy np. Niemcy, Francja czy nawet Rosja zabroniły u siebie GMO.
 25. Sprzedaż koncesji na wydobycie gazu łupkowego firmom niemieckim i rosyjskim! Już niemiecki koncern RWE sprzedał Rosjanom koncesje na wydobycie gazu łupkowego w Polsce.
 26. Niespotykane dotąd dziwne weekendowe „samobójstwa” wszczynanie śledztw i sekcje zwłok po weekendzie.
 27. Próby cenzurowania internetu, podpisanie ACTA przez polską ambasador w Tokio na polecenie Donalda T.
 28. Opóźnianie przez ponad 2. lata w sprawie przyznania miejsca TV TRWAM na multipleksie cyfrowym, bez podania do dzisiejszego dnia kryteriów jakimi kierowali się pan Dworak i KRRiT co jest sprzeczne z gwarantowanym przez polską Konstytucję pluralizmem.
 29. Rozrost biurokracji (sto tysięcy nowych etatów).
 30. Drastyczny wzrost zadłużenia kraju (z 530 mld zł do blisko 1 bln zł).
 31. Podwyżka podatku VAT do 23% w 2010r. Donald Tusk obiecuje, że tylko na 3. lata, tymczasem we wrześniu 2013 r. zapowiedział,że stawka 23% obowiązywać będzie do 2016 r.
 32. Podwyższenie o 1/3 składki rentowej (ZUS) dla przedsiębiorców.
 33. Zamrożenie na 8. lat kwoty wolnej od podatku, kwot uzyskania przychodu oraz progów podatkowych.
 34. Podniesienie akcyzy na paliwo.
 35. Likwidacja ulg podatkowych (budowlana, internetowa).
 36. Zmniejszenie o 50% zasiłku pogrzebowego i becikowego.
 37. Wprowadzenie nowego podatku paliwowego – tzw. opłaty zapasowej.
 38. Nałożenie na Lasy Państwowe haraczu w postaci podatku od przychodu (a nie dochodu!).
 39. Prace nad wprowadzeniem podatku smartfonowego i tabletowego.
 40. Prace nad wprowadzeniem podatku audiowizualnego.
 41. Przyjęcie zabójczego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego.
 42. Korki na autostradach.
 43. Przyjęcie ustawy o ograniczeniu dostępu obywateli do informacji publicznej.
 44. Przyjęcie ustawy o ograniczeniu wolności zgromadzeń.
 45. Przyjęcie ustawy o „bratniej pomocy” (tzw. ustawa 1066).
 46. Spuszczenie do sedesu kilku milionów podpisów- złożonych pod obywatelskimi inicjatywami referendalno – ustawodawczymi.
 47. Utajnienie raportu o nieprawidłowościach w ZUS do jakich doszło w latach 2008 -2013.
 48. Próba nocnej zmiany Konstytucji RP, która umożliwiłaby sprzedaż Lasów Państwowych.
 49. Doprowadzenie do tragicznego stanu publicznej służby zdrowia (czekanie po kilka lat na wizytę u lekarza specjalisty).
 50. Drogie leki. Miało być taniej a wyszło drożej, po likwidacji leków za złotówkę.
 51. Podpisanie z Rosją niekorzystnej umowy gazowej (najdroższy gaz w Europie).
 52. Blisko 3-letni paraliż legislacyjny w sprawie wydobywania gazu łupkowego
 53. Drenaż Funduszu Rezerwy Demograficznej.
 54. Wyprzedaż majątku narodowego za ponad 65 mld zł (w tym spółek strategicznych takich jak Azoty Tarnów).
 55. Ograniczenie potencjału militarnego.
 56. Brak przemyślanej i suwerennej polityki zagranicznej.
 57. Zgoda rządu Ewy Kopacz na przyjęcia łącznie dwóch tysięcy imigrantów.
 58. Wszechobecny nepotyzm i kolesiostwo (tysiące stanowisk opłacanych z publicznej kasy dla platfornianych kolesi).
 59. Sprzedaż za bezcen firmy fonograficznej Polskie Nagrania amerykańskiej korporacji.
 60. Sprzedaż Państwowego Instytutu Wydawniczego wraz z kamienica przy ul. Foksal w Warszawie.

Jak powiedział Józef Mackiewicz „jedynie prawda jest ciekawa”, więc nie pozwalajmy na jej fałszowanie i nie skazujmy ją na niepamięć.

autor:  Kazimierz M. Janeczko

źródło: zPrawa.pl 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj