Pod Wrocławiem powstanie pogańska świątynia?

watra.jpg

Jak informuje portal gazeta.pl pogańska fundacja Watra chce postawić nad Odrą pogańską świątynie.

Świątynia miałaby pełnić funkcję edukacyjną, ale służyć również w celach sakralnych. 

Przez ostatnie 15 lat Watra organizowała obchody świąt pogańskich na świeżym powietrzu, bądź w wynajmowanych salach. Fundacja aktualnie prowadzi zbiórkę funduszy na postawienie budynku. Miałby on stanąć na wrocławskich Kowalach. Miejsce miałoby również pełnić rolę centrum kultury słowiańskiej.

– W naszych planach jest organizacja różnorodnych przedsięwzięć związanych z upowszechnianiem kultury oraz prowadzenie warsztatów muzycznych i rękodzielniczych, organizacja spotkań z historią, ukazywanie życia i kultury dawnych Słowian. W tym celu chcemy postawić drewniany budynek, w którym zaistnieje nasze Centrum. Planowana powierzchnia to 150 metrów kwadratowych. Mamy wśród nas architektów oraz budowniczych, chętnych do pomocy za dużo mniej niż ceny rynkowe, potrzeba nam jednak zebrać fundusze na materiały budowlane i inne koszta z tym związane – informuje stowarzyszenie Watra.

Rozpoczęła się zbiórka funduszy na jednym z portali do tego przeznaczonych. Organizatorzy starają się zebrać 25 tysięcy złotych, do tej pory zebrali 2 tysiące.

Źródło: Telewizja Republika.pl /  gazeta.pl 

foto: zrzutka.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ