Uroczystości pogrzebowe śp. Łukasza Urbana z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy

prezydentpogrzeburbana.jpg

Prezydent Andrzej Duda wziął udział w pogrzebie bohaterskiego kierowcy – Łukasz Urbana – który zginął w zamachu terrorystycznym w Berlinie.

O godzinie 12:00 w Baniach, w województwie Zachodniopomorskim, rozpoczął się pogrzeb Łukasza Urbana, polskiego kierowcy, który zginął w zamachu terrorystycznego w Berlinie. 19 grudnia wieczorem  40-tonowa ciężarówka wjechał w tłum na jarmarku na Breitscheidplatz w Berlinie, zabijając 12 osób i raniąc blisko 50. Prokuratura podejrzewa, że sprawcą był Tunezyjczyk Anis Amri, który został zastrzelony we Włoszech kilka dni po zdarzeniu. Do zamachu przyznaje się Państwo Islamskie.

W uroczystościach pogrzebowych wziął udział prezydent Andrzej Duda, wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński oraz szefowa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Beata Kempa, która odczytała list Beaty Szydło.

Premier wyraziła żal z powodu tak wielkiej tragedii i przekazała wyrazy współczucia rodzinie oraz przyjaciołom polskiego kierowcy. Podkreśliła, że Łukasz Urban zginął wykonująć ciężką pracę, która miała zapewnić godny byt jego rodzinie.

fot. printscreen TVP Info

źródło: Telewizja Republika

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj