Aldona Struzik: Garstka odważnych ludzi, nie protestujących aktorów, tych co do Was wychodzą, bo reszta nie podnosi głowy

aldona 11.jpg

Aldona Struzik zwróciła się do dziennikarzy i kolegów aktorów:

„Garstka odważnych ludzi, nie protestujących aktorów, tych co do Was wychodzą, bo reszta nie podnosi głowy, narażona jest „na strzały” ze strony nieprzychylnych mediów. Tak nie może być. Nie wiem dlaczego media interesują się tylko Inicjatywą Pracowniczą. Przecież to nieprawda, że wszyscy strajkujemy.

Nie stoimy z zaklejonymi ustami i nie będziemy tego robić. Jeśli jest problem to rozwiązuje się go dyskutując. Aktor ma zobowiązania wobec Zespołu i wobec widza.

Bardzo się cieszę, że dzisiaj mogę powiedzieć, że nie strajkuję, nie protestuję (…) chcę normalnie pracować. Nowemu dyrektorowi trzeba dać szansę (…) do tej pory przeszkadza w tym część moich kolegów i przykro powiedzieć, ale media też.

i dalej

Mam ogromny apel do kolegów: chcielibyśmy spokojnie pracować. Kiedy doświadczymy normalności w pracy?! To co się teraz dzieje to jest katastrofa. Zespół jest zmęczony, stosunki w zespole są trudne, gdy wyciągam rękę a ktoś mi jej nie podaje… dlaczego tak jest, nie rozumiem tego.

Nie rozumiem również zachowania tych, którzy przedstawiają zwolnienia lekarskie, przecież nasz zawód jest misyjny (…) jeśli aktora nie ma w garderobie 45 minut przed spektaklem to znaczy, że …umarł. Nie może być tak, że aktorzy nie grają, bo się obrazili. Przedstawiają zwolnienia lekarskie, spektakle trzeba odwoływać (…) to także brak szacunku dla tych, którzy przyszli do teatru a zastają… Niejednokrotnie grałam z różnymi przypadłościami. Igor Przegrodzki w dniu śmierci mamy wyszedł na scenę. Normalnie grał.Poprzedni dyrektor miał dużo spektakli, nie wszystkie mu wyszły. To się zdarza. Mamy trzy sceny, toteż repertuar może być zróżnicowany. Część widzów chciałaby innych przedstawień, niż do tej pory proponowaliśmy.Bardzo cieszę się, że Marszałek Przybylski pragnie wysłuchać  również nas, znaczną większość aktorów i kolegów technicznych.:

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ