Wrocław: Ogólnopolski Protest Studentów i Studentek

wrocław z logo.jpg

Ogólnopolski Protest Studentów i Studentek – takie wydarzenie zamierzają zorganizować z wrocławskiego środowiska studenckiego. Protest ma się odbyć 25 stycznia w kilku polskich miastach.

Do ciamajdanu dołączają również studenci. Część wrocławskiego środowiska studenckiego planuej na 25 stycznia Ogólnopolski Protest Studentów i Studentek. Zapowiada, że protesty odbędą się nie tylko we Wrocławiu, ale również m.in. w Toruniu, Warszawie i Krakowie.

Studenci na stronie wydarzenia na Facebooku zamieścili listę, w jakim państwie chcą żyć. Mamy tam takie stwierdzenia, że chcą żyć w państwie, „którego władza nie zdobywa głosów nienawiścią”, „w którym programy nauczania szkół średnich i niższych nie są ideologizowanie”, „w którym wszyscy jesteśmy równi wobec prawa, niezależnie od płci, pochodzenia, wyznania, orientacji, niepełnosprawności czy koloru skóry” i „w którym rząd kieruje się dobrem obywateli, a nie partii rządzącej”.

Studenci dodają, że „nie są z ramienia żadnej partii” i nie walczą o czyjąś wygraną, „tylko za siebie”. Wrocławscy studenci sami przyznają jednak, że nie są zbyt liczną grupą, choć „od starszych osób działających społecznie dostali dużo pozytywnego wsparcia”.  

Źródło: Telewizja Republika

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj