Warsztaty dla nauczycieli: jak ustrzec dzieci przed otyłością

dzieci janusz wolniak.jpg

„Uruchamiamy dzieciaki” to wspólna akcja Uniwersytetu Medycznego i Gminy Wrocław. Jej celem jest inspirowanie wydarzeń zapobiegających otyłości wśród dzieci i młodzieży.

Wydarzeniem inaugurującym akcję „Uruchamiamy dzieciaki” był jesienny Bieg Uniwersytetu Medycznego dla dzieci. Jego inicjator dr hab. Tomasz Zatoński chce przez cały rok szkoły przypominać rodzicom i nauczycielom o podstawowych warunkach zachowania dobrej kondycji wśród najmłodszych, czyli odpowiednim odżywianiu i aktywności fizycznej.

W programie akcji jest seria spotkań dla rodziców, nauczycieli i opiekunów. Poprowadzą je specjaliści różnych dziedzin, w tym wykładowcy Uniwersytetu Medycznego, Akademii Wychowania Fizycznego.

Pierwsze spotkanie zaplanowano na 9 stycznia o godz. 14 w Bibliotece Uniwersytetu Medycznego przy ul. Marcinkowskiego 2.

W programie są spotkania mi.in z prof. Anną Noczyńską, kierownik Katedry i Kliniki Endokrynologii i Diabetologii Wieku Rozwojowego, Radosławem Podrucznym, specjalistą ds. żywienia. Dr hab. Tomasz Zatoński z Katedry i Kliniki Otolaryngologii Chirurgii Głowy i Szyi opowie o nadwadze i otyłości jako przyczynie chorób laryngologicznych, a dr Aureliusz Kosendiak wystąpi z prelekcją zatytułowaną „Lekki plecak – problem wagi ciężkiej”.

Ilość miejsc jest ograniczona i obowiązują zapisy za pośrednictwem strony TUTAJ.

źródło: wroclaw.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ