Trzej Królowie złożą pokłon Jezusowi. Za Orszakiem i królami po raz piąty podążą dzierżoniowianie

Przed nami kolejny, już V Orszak Trzech Króli, który zagościł na dobre w obchodach święta Objawienia Pańskiego, zwanego potocznie świętem Trzech Króli. 6 stycznia 2017 roku o godzinie 16.15 wyruszymy jak zwykle z placu przy kościele pw. Maryi Matki Kościoła.

6 stycznia 2017 roku o godzinie 16.15 wyruszymy jak zwykle z placu przy kościele pw. Maryi Matki Kościoła i stałą trasą przybędziemy do symbolicznej stajenki na dzierżoniowskim Rynku, by tam złożyć pokłon Świętej Rodzinie. W Orszaku Trzem Królom towarzyszyć będą ich rycerze i dwórki, a także aniołowie i pastuszkowie. W Rynku do stajenki przybędzie dziekan Dekanatu Dzierżoniów ks. Zygmunt Kokoszka, by pobłogosławić zebranym. Orszak współtworzą min. uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, szkół średnich, harcerze, wolontariusze z rozmaitych wspólnot religijnych, grup i stowarzyszeń młodzieżowych.

PROGRAM V Dzierżoniowskiego Orszaku Trzech Króli – 06.01.2017.

 1. Koncert kolęd zespołu „Eirene” działającego w kościele Maryi Matki Kościoła w Dzierżoniowie – godz. 14.30.
 2. Koronka do Bożego Miłosierdzia – godz. 15.00.
 3. Kolędy (2) na rozpoczęcie V Dz. OTK – młodzież I L.O. Dzierżoniów – godz. 15.15.
 4. Scena I – „Dwór Króla Heroda” w wykonaniu uczniów Gimnazjum nr 1 w Dzierżoniowie – godz. 15.20.
 5. Kolęda w wykonaniu młodzieży I LO w Dzierżoniowie – godz. 15.25.
 6. Scena II – „Republika Przyjemności” w wykonaniu uczniów I LO w Dzierżoniowie 15.30.
 7. Kolęda w wykonaniu młodzieży I LO Dzierżoniów – godz. 15.40.
 8. Scena III – Anioł Boży” w wykonaniu uczniów gimnazjum w Zespole Szkół Sióstr Salezjanek w Dzierżoniowie – godz. 15,45.
 9. Kolędy (2) w czasie formowania procesji – młodzież I LO Dzierżoniów – godz. 16.00.
  Wszystkie powyższe punkty programu V Dzierżoniowskiego Orszaku Trzech Króli odbędą się w kościele Maryi Matki Kościoła w Dzierżoniowie, ul. Świdnicka.
 10. Scena IV – „Walka Dobrego ze Złem” w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkół nr 3 w Dzierżoniowie – godz. 16.30. Scenka będzie realizowana w Rynku. obok Szopki Bożonarodzeniowej.
 11. Procesja uczestników Orszaku Trzech Króli ulicą Świdnicką do Rynku do Szopki Bożonarodzeniowej – godz. 16.15 – 16.45.
 12. Wspólne śpiewanie kolęd podczas procesji z udziałem scholi z kościoła Królowej Różańca Świętego w Dzierżoniowie.
 13. Złożenie darów Rodzinie Świętej przez Trzech Króli oraz koncert kolęd dzieci z orszaków Trzech Króli – uczniowie Szkół Podstawowych nr 3, 5 i 9 z Dzierżoniowa – godz. 16.50 – 17.20.
 14. Zakończenie procesji – godz. 17.25.

Bardzo nas cieszy, że dzierżoniowianie tak właśnie chcą spędzać dzień wolny od pracy, ożywiając tradycyjne zwyczaje – mówi Piotr Pieszczoch z grona organizatorów. Prosi abyśmy potwierdzili swoją obecnością radość z Objawienia Pańskiego. Niech nasz liczny udział w Orszaku Trzech Króli będzie wyznaniem wiary w Pana Jezusa Chrystusa, naszego zbawiciela.

Organizatorzy V Dzierżoniowskiego Orszaku Trzech Króli

Foto: K. Janeczko

źródło: zPrawa.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj