Od soboty remont ul. Ołtaszyńskiej – objazdy

7 stycznia wykonawca przebudowy ul. Ołtaszyńskiej planuje rozpoczęcie prac i zamknięcie fragmentu ulicy. Wyznaczono objazdy. 

Zamknięty będzie dokładnie odcinek od ul. Malinowej do Wojszyckiej, wraz ze skrzyżowaniem z ul. Malinową oraz wszystkimi przecznicami. Objazd został wyznaczony od ul. Wyścigowej przez Karkonoską do Zwycięskiej. W kierunku centrum będzie możliwy przejazd ulicą Stajenną do Wyścigowej.

Remont wiąże się również ze zmianami trasy linii autobusowej numer 112.

Czytaj więcej: Zmiany w kursowaniu autobusów 112  

Przebudowa ul. Wojszyckiej na odcinku od Ołtaszyńskiej do Agrestowej rozpocznie się po zakończeniu robót w ul. Ołtaszyńskiej i przywróceniu na niej ruchu kołowego (przełom marca i kwietnia 2017 r.).
Celem inwestycji jest podwyższenie standardu technicznego nawierzchni jezdni ul. Ołtaszyńskiej i ul. Wojszyckiej (z poniemieckiej kostki granitowej na beton asfaltowy) oraz poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego:

  • zmiana geometrii skrzyżowania ul. Ołtaszyńskiej z ul. Wojszycką i ul. Okrężną na skrzyżowanie typu minirondo z przejezdną wyspą centralną,
  • zastosowanie elementów uspokojenia ruchu, tj. wyniesionych skrzyżowań i progów zwalniających.


Zakres prac przewidzianych do wykonania na obydwu ulicach przewiduje:

  • przebudowę jezdni ul. Ołtaszyńskiej na odcinku od ul. Malinowej (wraz ze skrzyżowaniami) do ul. Wojszyckiej oraz przebudowę ul. Wojszyckiej na odcinku od ul. Ołtaszyńskiej do ul. Agrestowej;
  • przebudowę istniejących zjazdów i peronów autobusowych;
  • budowę elementów uspokojenia ruchu, tj. wyniesionych skrzyżowań i progów zwalniających;
  • budowę nowych miejsc postojowych w ul. Ołtaszyńskiej;
  • wyznaczenie przejść dla pieszych;
  • przebudowę odwodnienia projektowanego odcinka drogi ul. Ołtaszyńskiej i ul. Wojszyckiej wraz z odwodnieniem skrzyżowania typu minirondo;
  • wykonanie zieleni ulicznej niskiej;
  • budowę oświetlenia ulicznego przy nowym rondzie oraz doświetlenie następujących przejść dla pieszych w ciągu ul. Ołtaszyńskiej: przy Agrestowej, Wojszyckiej 16, Okrężnej, Wojszyckiej 19, Ołtaszyńskiej 1, Końskiej, Stajennej i Malinowej.

Przewidywany termin ukończenia przebudowy ulicy Wojszyckiej to koniec maja 2017 r. Wykonanie modernizacji ulicy Ołtaszyńskiej w innym terminie nie jest możliwe z uwagi na zaplanowaną na kwiecień 2017 r. przebudowę układu ulic: Parafialnej, Pawiej i Pszczelarskiej. Szerokość jezdni (6 m) nie pozwala również na realizację prac przy połówkowym zamknięciu.

źródło: wroclaw.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj