Nowy sondaż prezydencki – na czele Andrzej Duda

dudawalesa.jpeg

Portal Super Expressu opublikował sondaż, który dla se.pl i telewizji Nowa TV wykonał Pollster. Wynika z niego, że gdyby wybory prezydenckie odbyły się w najbliższą niedzielę, bezkonkurencyjnym zwycięzcą zostałby Andrzej Duda.

Według sondażu, na obecnego prezydenta Polski w chwili obecnej głos oddałoby 41,23% ankietowanych. To daje Dudzie niekwestionowane prowadzenie w wyścigu o fotel prezydencki, bo po nim – w sondażu – długo, długo, nie ma nikogo, kto mógłby zagrozić jego pozycji. Na drugim miejscu uplasował się bowiem Donald Tusk z prognozowanym poparciem na poziomie 11,55%. Trzeci jest Ryszard Petru, na którego głos oddałoby 7,86% ankietowanych, a tuż za nim znalazł się Paweł Kukiz z wynikiem 7,36%.

Słabe wyniki osiągnęli inni politycy związani z obecną opozycją – Bronisław Komorowski (3,96%), Andrzej Rzepliński (1,27%), Grzegorz Schetyna (0,24%) oraz Ewa Kopacz (0,17%).

Sondaż przeprowadził dla se.pl i telewizji Nowa TV instytut badań Pollster na grupie 1047 dorosłych Polaków w dniach 2-3 stycznia 2017.

Źródło: se.pl / Telewizja Republika.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ