Prasa polskojęzyczna w regionie ziemi dzierżoniowskiej przed 1939 rokiem

Wiesz, jaka prasa polskojęzyczna ukazywała się w regionie ziemi dzierżoniowskiej przed 1939 rokiem? Wybierz się na lekcję muzealną dla dorosłych 8 stycznia i przekonaj się, jaka była jej rola w zachowaniu polskości. Przedstawiona zostanie na niej szczególna rola tych pism od lat siedemdziesiątych XIX wieku do 1939 roku.

W niedzielę 8 stycznia Muzeum Miejskie Dzierżoniowa zaprasza na kolejną z serii lekcji muzealnych dla dorosłych. Przedstawiona zostanie na niej szczególna rola tych pism od lat siedemdziesiątych XIX w. do 1939 roku, gdy prasa polskojęzyczna w Dzierżoniowie i naszej okolicy uczestniczyła w zmaganiach z naporem germanizacji. Specyfika naszej okolicy wymagała odmiennego zaprezentowania tematu oraz uwzględnienia m.in. faktu, że polskość kurczyła się tu od bardzo dawna.

45-minutowy wykład pt.: „Prasa polskojęzyczna w regionie ziemi dzierżoniowskiej i jej rola w zachowaniu polskości przed 1945 r.” zaplanowano na godz. 16.00. Wstęp na lekcje muzealne jest bezpłatny i nie wymaga rezerwacji. Są organizowane raz w miesiącu. Kolejne zaplanowane są na 12 lutego, 12 marca i 2 kwietnia.

Źródło: zPrawa.pl /  dzierzoniow.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj