„Rzeczpospolita”: Pojawiły się kolejne dokumenty, które mogą pogrążyć Kijowskiego

kijewski.jpg

„Rzeczpospolita” – powołując się na swoich informatorów w Komitecie Obrony Demokracji – informuje, że pojawiły się kolejne dokumenty, które mogą pogrążyć Mateusza Kijowskiego. Być może nawet dzisiaj odbędzie się konferencja prasowa w tej sprawie.

Jak informuje dziennik, dokumenty mają dotyczyć organizacji wieców w Warszawie, m. in. manifestacji z 11 listopada. Koszty organizacji manifestacji – jak twierdzą informatorzy „Rzeczpospolitej” – znacząco przekroczyły zaplanowany budżet.

„Na zarządzie ustaliliśmy budżet na 25 tys. zł, a ostatecznie dostaliśmy faktury na ok. 100 tys. zł” – powiedział „Rzeczpospolitej” członek zarządu Komitetu Obrony Demokracji.

W środę wieczorem Onet.pl i „Rzeczpospolita” ujawniły, że Mateusz Kijowski wystawiał faktury Komitetowi Obrony Demokracji. Pieniądze ze zbiórek publicznych na KOD trafiały do firmy Mateusza Kijowskiego i jego żony Magdaleny Kijowskiej. Łącznie chodzi o faktury na kwotę ponad 91 tysięcy złotych.

Nasz artykuł jest pokłosiem niezadowolenia w KOD. Naszym źródłem byli członkowie KOD, którzy się zbuntowali – mówił w czwartek, na antenie Telewizji Republika, Andrzej Gajcy, publicysta Onet.pl, współautor artykułu „Onet ujawnia: jak Mateusz Kijowski wystawiał faktury KOD-owi”.

Źródło: „Rzeczpospolita”, telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ