Radni PIS zaproponowali sposób walki ze smogiem

smog.jpg

Samorządy w sytuacjach przekroczenia norm powietrza stosują różne rozwiązania – Warszawa bezpłatna komunikacja dla wszystkich,  Kraków bezpłatna komunikacja dla posiadaczy samochodów, przesiadających się do komunikacji publicznej. Radni z PiS zaproponowali własny pomysł na walkę ze smogiem.

Wczoraj radny Marcin Krzyżanowski przedłożył prezydentowi Dutkiewiczowi projekt uchwały anty smogowej

Rok temu złożyłem w imieniu Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwość projekt uchwały, który dawał Panu dodatkowe narzędzie do walki ze smogiem, który dotyka dziś nasze miasto. Jednak nie skorzystał Pan z naszej propozycji, odrzucając ją głosami rządzącej Wrocławiem  koalicji PO i Radnych Rafała Dutkiewicza. Panie Prezydencie czas spojrzeć prawdzie w  oczy. We Wrocławiu smog jest poważnym problemem – mówi radny Krzyżanowski

Radni apelują  o wprowadzenie we Wrocławiu rozwiązań stosowanych w innych miastach, polegających na tym, że w sytuacji przekroczenia norm powietrza wprowadza się na terenie miasta bezpłatną komunikację publiczną. Obecnie przy przekroczeniach norm powietrza, które zagrażają zdrowiu mieszkańców innych miast stosuje się podobne rozwiązania. W odpowiedzi na fatalną jakość powietrza – m.in. Kraków, Warszawa wprowadziły takie rozwiązania. Wrocław w sytuacji przekroczeń norm, które potęgowane są przedłużającym się utrzymywaniem niskich temperatur, niesprzyjającymi czynnikami klimatycznymi (np. brak wiatru) nie może z takich elementów ochrony powietrza skorzystać. Bezdyskusyjnym jest, że na niską emisję zdecydowany wpływ ma opalanie w piecach węglem i innymi paliwami stałymi. Jednakże kolejnym źródłem smogu jest komunikacja samochodowa.

Bez względu na to czy udział procentowy transportu samochodowego w powstawaniu smogu wynosi 20 – 30 procent, warto jest ograniczać jego powstawanie tam gdzie jest to możliwe, środkami jakie pozostają w gestii władz Wrocławia. W końcu chodzi o zdrowie i życie mieszkańców naszego miasta – czytamy w uzasadnieniu uchwały

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj